{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

NÁVRAT DO VÍTKOVIC? PRO OKOLÍ PŘEKVAPENÍ, ŘÍKÁ HANZLÍKOVÁ

Obrázek ke článku
1. 8. 2021

Tereza Hanzlíková v posledních sezonách neodmyslitelně patřila do kádru lvic z Chodova, nyní se však na extraligové mapě vrací po čtyřech letech domů. Reprezentační útočnice se domluvila na dvouleté smlouvě s mistrovskými Vítkovicemi. V dresu rytířek tak zkusí navázat na titul, který v modrobílém dresu získala v ročníku 2015/16. „Myslím, že ve Vítkovicích ani nemůžeme mít jiný cíl než vyhrávat,“ prohlašuje třiadvacelitá florbalistka.

Na Jižním Městě jste strávila poslední tři ročníky. Jak toto angažmá hodnotíte?
Na Chodově jsem si prošla všemi možnými pozicemi. Přes nováčka v sestavě, kdy jsem sbírala zkušenosti po boku hráček jako Martina Řepková nebo Gabriela Tožičková, další sezonu jsem mohla brát zkušenosti od Gabriely Žůrkové nebo Anet Jarolímové, až po poslední rok, kdy bylo spíše na mně, abych se snažila předat něco nováčkům zase já. Celkově jsem posbírala zkušenosti na všech frontách.

Na co budete nejraději vzpomínat?
Mezi nejcennější zkušenosti řadím obě superfinále. I když už před příchodem do Prahy jsem měla jedno superfinále v dresu Vítkovic, tak právě až v chodovském týmu jsem do utkání nastoupila v základní sestavě. Celkově jsme za dobu mého působení na Chodově posbíraly 2 ligová stříbra a jedno stříbro a zlato z poháru. Nebýt přerušené loňské sezony, tak nepochybuji, že bychom s týmem přidaly do sbírky ještě nějakou další medaili. O úspěšné štaci se teda hovořit dá, ale pořád mě trochu mrzí, že jsem s tímhle týmem nezvládla vyhrát mistrovský titul.

Nedávno jste se dohodla právě s Vítkovicemi na návratu. Jak se vyvíjely domluvy?
V mém přestupu značnou roli sehrál přístup Chodova a když mi přišla nabídka z Vítkovic, tak mě potěšilo, že klub, ve kterém jsem vyrostla, má zájem. Vítkovice jsou profesionální organizací a co se týče podmínek, které umí hráčkám připravit, jsou v české lize bezkonkurenční. Věřím, že se dále posunu po všech herních aspektech a taky po kondiční stránce. Těším se na tréninky s kondičním koučem Filipem Saidlem.

Jak na přestup reagovalo vaše okolí?
V největší míře se objevovalo překvapení nebo údiv. Od mých nejbližších se mi ale dostalo plné podpory.

​V lednu jste si také zkusila švýcarskou nejvyšší soutěž NLA. Angažmá v Zugu ve hře nebylo?
Ještě před mým návratem zpátky do ČR na pokračování extraligy mi trenér Zugu říkal, že se určitě s nabídkou ozvou, což se také stalo. Ale vzhledem ke studijním povinnostem nebyl můj přestup realizovatelný. Ještě před koncem sezony bylo jasné, že nejméně jednu další strávím v české extralize.

V čem vám po florbalové stránce nejvíce imponuje hra Vítkovic?
Nejvíc se mi zamlouvá sebevědomý herní projev týmu. Ani jedna z hráček si až do samého konce nepřipustí prohru, což dělá Vítkovice tak silné, a i proto jsou úspěšné.

Jak se připravujete na blížící se ročník?
Vzhledem k tomu, že nejsem jediná hráčka Vítkovic, která se nemohla hned zkraje zúčastnit společných tréninků, tak jsem plnila individuální tréninkový plán, který můžeme odjet kdekoliv. Nyní už jsem ale v Ostravě a naplno se připojím do společných týmových tréninků.

Ostravskému celku jste se tedy upsala na dva roky. Co očekáváte od nadcházejících sezon?
Ano, s Vítkovicemi jsem domluvená na dvouleté spolupráci, během které bych chtěla získat dva extraligové tituly. Myslím, že ve Vítkovicích ani nemůžeme mít jiný cíl než vyhrávat. Také bych ráda získala medaili z Champions Cupu, protože ji zatím ve sbírce nemám.

​​

Obrázek