{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NEBYLI JSME DOST ODVÁŽNÍ, NERVOZITA BYLA ZNÁT, ŘÍKÁ FRIDRICH

Obrázek ke článku
10. 4. 2022

Střešovice bojovaly. Superfinále s Mladou Boleslaví dotáhly až do prodloužení, v němž se ale radovali Středočeši. I přes porážku může ovšem Tatran hodnotit uplynulý ročník pozitivně, do velkého zápasu se ostatně dostal po dlouhých sedmi letech. „Věřím, že letošní zkušenost v dalších letech zúročíme,“ svěřil se trenér pražského týmu Milan Fridrich.

Nyní jste pochopitelně zklamaní. S odstupem času se ale tato sezona bude hodnotit jako povedená, souhlasíte?
Určitě, na kluky jsem hrdý. Odvedli na hřišti výbornou práci. Kdyby cinkla zlatá medaile, tak by to samozřejmě byla o dost hezčí tečka.

Jaký je pro vás letošní ročník příslibem do budoucna?
Věřím, že tento tým má na to, aby se do superfinále probojoval i za rok. To už bude zase o něco zkušenější a bude si to umět více pohlídat.

Tatran do superfinále postoupil po sedmi letech. Jak jste to prožívali?
Všichni jsme se těšili na O2 arenu a na velký zápas. Možná škoda, že toto hráči nezažívají častěji, je to pro ně velký zážitek. Věřím, že letošní zkušenost zúročí v dalších letech.

Jaký byl podle vás klíčový faktor utkání?
Rozhodly drobnosti. Důležité bylo, že jsme se nedostali do vedení, v tu chvíli by Mladá Boleslav musela útočit. Rozhodlo i to, že jsme nebyli dostatečně odvážní a rychlí směrem dopředu. Byli jsme pasivní a byla na nás vidět nervozita. Na jeden gól se vyhrává těžko.

Co říkáte na skvělou atmosféru v O2 areně?
Byla výborná. Nebyli tu diváci, ale opravdoví fanoušci, kteří řvali a křičeli. Bylo to perfektní, podle mě si to kluci užili. Asi jim možná bude chvíli trvat, než to docení. Teď je to bolí, musí se ale oklepat a vrátit se silnější do další sezony.

Obrázek