{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NEJLEPŠÍ BRANKÁŘKA BUDE Z CHODOVA NEBO VÍTKOVIC

Obrázek ke článku
22. 5. 2020

Podaří se Nikole Příleské obhájit loňskou pozici nejlepší brankářky? Podaří se Janě Christiánové získat pomyslný sedmý titul? Nebo se bude premiérově radovat Hana Ranochová? Zbývá již pouze pár dní, než budeme znát rozzuzlení této hádanky. ​​

Finalistky kategorie Brankářka sezony 2019/2020
  • Jana Christianová (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
  • Nikola Příleská (1. SC TEMPISH Vítkovice)
  • Hana Ranochová (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)

Ani jedna z první trojice nejlepších brankářek není na stupních vítězů nováčkem. Pro Janu Christianovou je to 12. pódiové umístění, přičemž šestkrát již vystoupala na stupeň nejvyšší. V prosinci na šampionátu žen ve Švýcarsku překročila významnou hranici stovky utkání v reprezentaci. V letošní ligové sezoně si spravedlivě rozdělila porci minut se svou týmovou kolegyní Hanou Ranochovou. Pro ni je to čtvrté umístění mezi nejlepší trojkou (na kontě již tři stříbra). Obě brankářky patřily do první čtyřky úspěšnosti zákroků a pomohly Chodovu ke druhému místu tabulky po základní části. 

Třetí do party je vítkovická Nikola Příleská, která je obhájkyní loňského vítězství. Mimo triumfu drží v anketě také jedno druhé a jedno třetí místo. Také současný ročník ji zastihl ve výborné formě. Její Vítkovice vyhrály základní část Extraligy žen. I ona si držela vynikající statistiky – průměr obdržených branek stlačila pod 2,4 a držela druhou nejlepší úspěšnost zákroků (87,75 %). Na MS ve Švýcarsku tvořila druhou část brankářské dvojice české reprezentace.

TOP 10 kategorie Brankářka sezony 2019/2020

Na čtvrtém a pátém místě skončily Kristýna Horňáková a Lenka Remešová. Obě patřily k nejvytěžovanějším brankářkám letošní sezony (přes 1000 odchytaných minut) a pomohly svým týmům k postupu do play-off.

Šestou pozici obsadila Martina Franková, která byla v loňském roce bronzová. Letos pomohla svým Tygřicím ke čtvrtému místu v Extralize žen.

Úspěchy ověnčená Lenka Kubíčková (3x nejlepší brankářka, 1x druhé místo, 2x třetí místo) si vysloužila sedmé místo.

Nejlepší desítku uzavírají ostravská Veronika Tomšová, Daniela Kreisingerová z Bohemians a střešovická Eliška Drbalová.

4. Kristýna Horňáková (Panthers Praha)

5. Lenka Remešová (K1 Florbal Židenice)

6. Martina Franková (Ivanti Tigers Jižní Město)

7. Lenka Kubíčková (FBS Olomouc)

8. Veronika Tomšová (FBC ČPP Ostrava)

9. Daniela Kreisingerová (FbŠ Bohemians)

10. Eliška Drbalová (Tatran Střešovice)


O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí, vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje anketa také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Superligy florbalu a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek