NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČ PLAY OFF ROZSEKL SOUBOJ GÓLMANŮ

10. 4. 2018

Jednalo se opět o zápas brankářů. I čtvrté semifinále Tipsport Superligy mezi Spartou a Mladou Boleslaví opanovali gólmani. Jak domácí Martin Beneš, tak i Lukáš Bauer na straně Středočechů uzamkli své brány a dlouho deprimovali útočníky soupeře. Napínavý zápas až rozhodl sedm sekund před koncem prodloužení nejproduktivnější hráč play off Jiří Curney (15+10). Vítěz základní části díky jeho trefě vyhrál 3:2 a celkově ovládl sérii 4:0 na zápasy. Po roce se tak může těšit na superfinále.

2 : 3p
0:12:10:0 0:1
Branky: 21. Michal Kareš, 32. Michal Kareš - 19. Tadeáš Chroust, 39. Jan Jelínek, 70. Jiří Curney

Mladá Boleslav vedla na Spartě od konce první třetiny díky brance Tadeáše Chrousta, domácí v druhé části otočili stav po trefách Michala Kareše, ale v 39. minutě vyrovnal Jan Jelínek. Zápas rozuzlil až sedm sekund před koncem prodloužení Jiří Curney, který si na pozici nejproduktivnějšího hráče play off polepšil na 25 bodů za 15 branek a 10 asistencí.

"V dnešním zápase jsme byli mnohem aktivnější než v neděli. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale Spartu držel ve hře výborný brankář Beneš. Soupeř celý zápas hrozil z nebezpečných brejků, v kterých se naopak nám moc nedařilo, až na ten poslední, rozhodující," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Sparta si zahrála semifinále po 17 letech a chce na povedený ročník navázat. "Chtěl bych pochválit celý tým včetně toho realizačního za krásnou sezonu a skvěle odvedenou práci. Ve dvou zápasech jsme sahali po vítězství, ale jen sahat nestačí. Doufám, že si tyto zkušenosti přeneseme do další sezony," prohlásil kouč Sparty Ondřej Kašpárek.

Mladá Boleslav se představí v superfinále potřetí a bude se snažit o premiérový titul. Vítkovice v 25. sezoně nejvyšší soutěže budou bojovat o sedmý triumf. V superfinále na jeden zápas, které se v dosavadních šesti ročnících hrálo vždy v pražské O2 areně, jsou popáté.