{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ DÍVČÍ TÝMY SEZÓNY 2015/16

Obrázek ke článku
31. 7. 2016

Mládežnický florbal je na vzestupu. Potvrzuje to i vzrůstající konkurence mezi družstvy dívek, která bodují v ligových soutěžích a na velkých turnajích. Představujeme osm oddílů, jež v uplynulém ročníku vyšly z měření sil starších žákyň, dorostenek a juniorek nejlépe.

FBS Olomouc

Hanácké hráčky svými výkony vyčnívaly zejména na brněnském turnaji Hummel Open Game. Starší žákyně postoupily do finále, kde se utkaly s polským rivalem MMKS Podhale. I když Olomouc vedení 3:0 neudržela, skončila na pěkném druhém místě. V souboji o titul si vedly lépe olomoucké dorostenky, které si z jihomoravské metropole po triumfu 1:0 nad maďarským Phoenixem odvezly zlato.

FBC Ostrava

Tradiční oddíl získal dvě nejcennější medaile. Ostravské juniorky, jakožto pořadatel mistrovství republiky, využily domácího prostředí a nakonec celý turnaj ovládly. Překážkou jim nebyl ani rival z Vítkovic, kterého ve finále zdolaly poměrně jednoznačně 5:1. Jednou z hlavních tahounek FBC se stala nejlepší střelkyně základní části Extraligy žen Veronika Káčová. Mezi republikovou konkurencí na MČR obstály i zlaté dorostenky. 

Herbadent Praha 11 SJM

Klub z Jižního Města stále patří mezi nejsilnější. Herbadent to předvedl v Brně na Open Game, odkud se vrátil s dvěma sadami medailí. Konečnou třetí příčku vybojovala kategorie starších žákyň, jež v semifinále neprošla přes Olomouc. Zlato si finálovým obratem z 0:1 na 5:1 proti Vsetínu zajistil tým juniorek.

1. SC Vítkovice

Juniorky Vítkovic si připsaly významný ligový úspěch. Ostravské naděje se dostaly až do finále mistrovství republiky, v němž je však porazil městský rival FBC. Velký potenciál vítkovické dívčí složky prokázal také výběr dorostenek, který bral stříbrné medaile z domácího Ostrava Cupu.

Tatran Střešovice

Střešovické dívky daly o sobě vědět ve Švédsku. Tým kategorie G15 si zahrál play-off B světoznámého Gothia Innebandy Cupu a turnajovým pavoukem prošel bez jediné porážky. Tatran po výhře nad Dalenem (4:2) slavil první místo. Na domácí scéně se nejdále dostal juniorský celek, který v semifinále Open Game vypadl s Herbadentem, pozdějším vítězem turnaje.

Florbalová akademie MB

Držitelem bronzu z MČR juniorek se stal tým Mladé Boleslavi. Florbalová akademie ovšem měla namále. Utkání o třetí pozici s Chodovem dospělo k samostatným nájezdům, v nichž rozhodovala trefou v osmé sérii Irena Palatínusová. Autorka vítězného gólu byla následně nominována do reprezentačního družstva pro MS juniorek v kanadském Belleville.

Florbal Vsetín

Zástupkyně Valašska do hry o republikový titul v juniorské kategorii nezasáhly, absenci mezi ligovou elitou si tak vynahradily na turnaji v Brně. Vsetín G19 se na Hummel Open Game dostal do fantastické formy a ze sedmi utkání jich hned šest vyhrál. Jedinou prohru vsetínské hráčky utrpěly ve finále s Herbadentem, stříbro přesto mohou považovat za velmi slušný výsledek. Družstvo posílily Markéta Martinková a Sára Seevaldová, jež už loni nastupovaly v Extralize žen v dresu Olomouce. Druhé příčky dosáhl i dorostenecký tým na MČR.

SK Dvojka Praha

Jediným českým dívčím medailistou na Prague Games byla SK Dvojka Praha. Klub, který se zaměřuje výhradně na výchovu mládeže, poskládal družstvo starších žákyň G14. Dvojka si připsala cenná vítězství nad Chodovem či Bohemians a překvapila i věhlasné Pixbo. Senzační tažení Pražanek pokračovalo v semifinále, kde Dvojka vyřadila dalšího zahraničního soka Zug United White. Nad síly SK byly teprve finské Northern Stars.


foto: opengame.cz, Pavel Kocourek

​​

Obrázek