{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NEŘEŠIL JSEM NIC NEŽ OTROKOVICE, PŘIZNÁVÁ GRLICKÝ

Obrázek ke článku
14. 8. 2020

Po roční pauze se do superligového prostředí vrací Martin Grlický. A hned na úvod soutěžního florbalového ročníku ho čeká pořádně pikantní střetnutí, v Poháru Českého florbalu totiž v pátek 14. srpna nastoupí v dresu Otrokovic proti brněnským Buldokům, které před nedávnem opustil.

Šikovný slovenský útočník se po čtyřech sezonách v Brně, během kterých v 110 soutěžních zápasech stihl nashromáždit 103 kanadských bodů, rozhodl pro změnu. Zvlášť v posledním ročníku byl třiadvacetiletý Grlický nadmíru produktivní, v průměru sbíral téměř dva body na utkání. A pocítil, že je čas posunout se výš.

Jak se zrodil váš přestup do Otrokovic?
Po konci poslední sezony, která byla předčasně ukončená a nám s Brnem se tedy nepodařilo postoupit, jsem cítil, že je nutná změna. Impulz, který mě opět naplní chutí do florbalu. Proto jsem se rozhodl pro superligové Otrokovice.

Byly ve hře i jiné superligové destinace?
Jiné oficiální nabídky nepřišly. Jen jsem se bavil s pár kamarády, kteří také nastupují v Superlize. Nic jiného než Otrokovice jsem tedy neřešil. 

Debutovat budete právě proti vašemu bývalému zaměstnavateli Bulldogs Brno. Ironie osudu?
Do poslední chvíle jsem nevěděl jestli vůbec nastoupím, nakonec hrát budu. Bude to velmi zvláštní pocit hrát proti svým dlouholetým spoluhráčům. Naštěstí prostředí v Brně dobře znám takže se docela těším. Po zápase balím věci a čeká mě reprezentační sraz.

Čerpali od vás trenéři před zápasem nějaké informace o soupeři?
Vůbec. Nepřipravovali jsme se přímo na konkrétně na páteční zápas.

Rivalita mezi Bulldogs a Pantery je velká. Věříte, že vám brněnští fanoušci odchod odpustí?
Pevně doufám, že mi to nikdo nemá za zlé. Takový je sport. Jednou hraješ tam pak zas jinde.

Co čekáte od svého nového angažmá?
Očekávám, že mi změna přinese žádaný impulz a posune mě v kariéře zase o krok vpřed.
Ochozy otrokovické haly patří k nejvíce navštěvovaným, hrát před takovým množstvím příznivců musí být příjemné…Na fanoušky Panterů se moc těším, atmosféra tam vždy byla fantastická. Věřím, že i oni nám pomohou ke splnění našich cílů a budou našim šestým hráčem. 

Jaké jsou vaše osobní a týmové ambice, kterých byste chtěl v následující sezoně dosáhnout?
Žádný individuální cíl nemám. Do Otrokovic jsem šel především s touhou dostat se do superligového play - off. To už je jiná soutěž a stát se může cokoliv.

Bojům na hřišti ale předchází náročné tréninky. Můžete popsat způsobem, kterým probíhá příprava na následující ročník?
Vzhledem k situaci ve světě trénujeme převážně na individuální bázi. Dostáváme týdenní plány tréninků, které máme individuálně plnit. Dvakrát týdně pak máme společně tréninkové jednotky.​

Měl jste možnost okusit obě nejvyšší české mužské soutěže. V čem je podle vás mezi nimi největší rozdíl?
V počtu kvalitních týmů a také především v rychlosti hry. V první lize neměli všichni ambice na postup do Superligy, což bylo dost cítit na kvalitě jednotlivých zápasů.

Je náročné zvládat pracovní i florbalové povinnosti?
Vše se dá, když se chce. Někdy mi to však nevyjde, ať se snažím sebevíc. V den tréninku to není obzvlášť pestrý den, jezdím tam rovnou z práce. Zatím se mi daří vše skloubit dohromady, za což jsem velmi rád a doufám, že to tak bude pokračovat. 

V prosinci se chystá́ v Helsinkách třináctý florbalový šampionát. Věříte, že si na něm zahrajete? 
Udělám maximum pro to, abych byl v závěrečné nominaci. V reprezentaci máme skvělý tým a panuje tam skvělá atmosféra. Osobně si myslím, že pokud vše klapne správně, máme na to uhrát výsledek, jaký ještě Slovensko nemělo.

Obrázek