{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

NERVOZITA, BEKHEND, VÍTĚZNÁ RADOST. ANET JAROLÍMOVÁ VZPOMÍNÁ NA SUPERFINÁLE 2012

Obrázek ke článku
5. 3. 2020

V historicky prvním Superfinále, konaném na konci dubna roku 2012, na sebe narazily v ženské kategorii hráčky Herbadentu SJM Praha 11 a Fbš ROPRO Bohemians. Zápas, který rozhoduje o celé sezoně, nabídl vyrovnanou bitvu, kterou rozsekla ve druhé třetině Anet Jarolímová a přisoudila tak další titul Herbadentu. Připomeňte si s drobnou útočnicí nejdůležitější okamžiky zápasu. Co by se stalo, kdyby nevystřelila bekhendem po zemi?

První ženské Superfinále hostila pražská O2 arena 21. dubna 2012, do souboje o titul se tehdy probojovaly Bohemians a Herbadent. Favoritem duelu byly hráčky z Jižního Města, neboť ovládly základní část ročníku a dominovaly české florbalové scéně od sezony 2006/2007, nejprve jako Děkanka, následně pod názvem Herbadent. Jenže o vítězkách předchozích ročníků rozhodovaly finálové série, tentokrát jediný zápas. „Čekaly jsme spoustu diváků, skvělou atmosféru a zároveň cítily menší obavy pouze z jednoho zápasu, že se muže stát cokoliv," vzpomíná si na myšlenky před finále Anet Jarolímová, která stále nastupuje v Extralize žen.

V aktuálním ročníku působí v dresu Chodova, kam se vrátila po angažmá v Jičíně. „Jak je známo, v Jičíně je spousta bývalých chodovských hráček. Bachy (Kristýna Bachmaierová, FBK Jičín - pozn. red.), která je aktivní v oslovování hráček, mě lákala už několikrát. Minulou sezonu se k tomu přidal i Martin Petrgal a tak jsem to šla do Jičína zkusit. Chodov mě po sezoně oslovil jako hráčku, abych předávala zkušenosti a i s možností se připojit k juniorskému týmu k Elišce Hofmanové (hl. trenérka juniorek Chodova - pozn. red.), a možnost si vystudovat B-licenci, což byl pro mě po trenérské stránce krok dopředu."

„Tehdejší tým byl absolutně výjimečný"

Hráčky Herbadentu v té době opravdu téměř neměly konkurenci, o čemž vypovídá i série titulů. V kádru působily mladé nadějné florbalistky, ale i zkušené reprezentantky, které uměly předávat drahocenné zkušenosti. „Tehdejší tým byl absolutně výjimečný, sebedůvěra, týmovost na hřišti, zkušené hračky předávající um a vítězného ducha mladším hráčkám," to bylo pro Herbadent zásadní. 

Lze také jen těžko vypíchnout jednu nejsilnější stránku kádru pod vedením hlavní trenérky Markéty Šteglové. „Těch našich silných stránek bylo opravdu hodně, spoléhaly jsme na svou vlastní sílu a připravenost. Dále to byla jakási vnitřní víra ve výhru, za jakéhokoliv stavu a za jakéhokoliv času. Byla to obrovská síla týmu, od gólmanky až po útočníky," uvědomuje si Anet. I přes to všechno před utkáním hráčky cítily nervozitu. „Co mi jako první vyběhne je, že jsme byly nervózní, že se třeba neuslyšíme." A není se čemu divit, na tribuny zavítalo více jak 5 tisíc lidí.

„Od druhé třetiny jsme měly zápas ve své režii“

Samotný zápas nabídl vyrovnanou první třetinu, po jejímž konci svítil na kostce pod střechou stav 2:2. „Vzpomínám si, že první třetina byla z našeho pohledu extrémně nervózní, až nás to samotné překvapilo. Zranila se i Mája Kotíková (Magdaléna Kotíková, bývalá kapitánka Herbadentu - pozn. red.), což nás taky ovlivnilo."

Ve druhé třetině se ale naplno začala ukazovat síla florbalistek Herbadentu. „Od 2. třetiny jsme měly zápas ve své režii a v klidu jej dokázaly dohrát." A důležitou postavou rozhodující fáze zápasu byla právě Anet Jarolímová, ve 38. minutě poprvé překonala Kristýnu Horňákovou v brankovišti Bohemians. „V hlavě mám, že Terka Urbánková (Tereza Urbánková, Malmö - pozn. red.) mi přihrála na střed a pro mě je a bylo přirozené střílet bekhendem, naštěstí to tehdy vyšlo." Tato branka se po utkání ukázala jako ta, jež rozhodla o titulu.

Anet poté přidala ještě jednu trefu a zaznamenala také asistenci. „Já ale na kanadské body nikdy moc nehrála, pro mě byla důležitější výhra týmu a radost, že jsem tomu mohla svým výkonem pomoci," říká. Její tým nakonec zvítězil celkem jednoznačně 6:2. „Radost, štěstí, hrdost, že jsme vyhrály. A také respekt před každou hračkou, jak to zvládla," takové byly první pocity.

Co by se stalo, kdyby nevystřelila bekhendem po zemi?

„V žádném zápase netuším, jestli to muže být vítězný gól, ale ve zmiňovaném Superfinale to byl hlavně psychicky důležitý gól pro tým, přesto věřím, že bychom se i tak uklidnily, hrály svou hru a dosáhly na titul."


Superfinále florbalu 2012 si můžete připomenout TADY.

Nechceš myslet na to, co se stane, když u toho nebudeš? Pořiď si vstupenky na Superfinále 2020 a sleduj další díl superfinálové historie na vlastni oči - 19. dubna 2020 v Praze.

VSTUPENKY NA SFF 2020


Obrázek