{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

NESTAČÍME FYZICKY, MUSÍME TO ZVEDNOUT, VÍ RHYNER

Obrázek ke článku
7. 9. 2021

Tři zápasy a tři porážky. S takovou bilancí se české hráčky rozloučily s Turnajem čtyř zemí ve Švýcarsku. Trenér Sascha Rhyner ví, kde byly největší slabiny. „Na ty tři týmy aktuálně nestačíme fyzicky, takže tam se budeme muset zvednout, jinak pro nás bude mistrovství světa nepříjemné,” ví švýcarský stratég.

Jak byste zhodnotil turnaj po výsledkové stránce?
Výsledky nejsou evidentně moc dobré a docela jasné, i když v zápase se Švýcarkami jsme docela brzy odvolali brankářu a dostali jsme tři góly do prázdné, takže dejme tomu, že to bylo 1:3. Myslím, že to byl nejtěsnější zápas, proti Finsku to bylo dobré 50 minut a proti Švédsku to bylo… (kroutí hlavou).

Jak přínosný pro vás turnaj v Muri byl?
Když jsme sem přijeli, měli jsme spoustu otázek a dostali jsme spoustu odpovědí, ale ne všechny byly takové, jaké jsme chtěli. Viděli jsme i dobré věci a pro nás zajímavé hráčky, které si počínaly dobře. Také jsme zjistili, že na ty tři týmy aktuálně nestačíme fyzicky, takže tam se budeme muset zvednout, jinak pro nás bude mistrovství světa nepříjemné. Dobré je, že máme ještě dva měsíce čas a toto je zrovna věc, která se napravuje nejsnáze.

V čem dalším vám tyto duely otevřely oči? 
Máme ještě další problémy, které musíme nějak vytřídit a čeká nás tvrdá práce, což se týká i nás jako realizačního týmu v podobě velkého množství videoanalýz během následujících týdnů a měsíců až do EFT. Počítali jsme, že do startu MS máme společně ještě 15 tréninků, které musíme využít tak dobře, jak to jen bude možné.

Kdo konkrétně vidíte v průběhu utkání největší chyby?
Máme dost věcí, jako třeba zahájení zápasu, příliš často děláme špatná rozhodnutí zvláště s míčkem, který odevzdáváme příliš snadno v místech, kde bychom ho vůbec neměli ztrácet. Vyvážení naší hry občas není moc dobré. Musíme se naučit, že podpora neznamená jen přijít blíž, ale také roztáhnout soupeře. A myslím si, že česká a švýcarská liga je hodně jiná, než co hrajeme zde, a je to pro hodně hráček nové. Měli jsme zde i pár nováčků, kteří hráli na této úrovni poprvé.

Další věcí je asi i produktivita, že?
Nejsme ani dostatečně nebezpeční, v posledním utkání jsme dali jen jednu branku, Švédsku dvě a Finsku čtyři, což zjevně není dost na to, abychom je porazili a nemůžeme prostě říct, že jejich brankářka měla svůj den, přičemž jsme měli třeba jen dvě kvalitní střely, takže i na tom musíme zapracovat, tedy jak si tvořit takové šance, abychom měli nebezpečnější střelbu.

​​

Obrázek