{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NEZASTAVITELNÉ DUO KRUPNOVÁ S RATAJOVOU, DÓŽA PROTI VELTŠMÍDOVI

Obrázek ke článku
11. 3. 2020

V posledních dnech byli opět čeští krajánci v nejlepších zahraničních soutěžích vidět. Ve Švýcarsku a Finsku se naplno rozeběhlo play-off, ve Švédsku vrcholí základní část. Jak se vedlo konkrétním českým florbalistkám a florbalistům se dočtete v článku.

Švýcarsko

V zemi helvétského kříže play-off naplno běží. Zug UnitedDanielem Mückem zatím ve velmi vyrovnané sérii vede 2-1 na utkání s Floorball Köniz.

Také souboje UHC Alligators Malans s Lukášem Veltšmídem a HC Rychenberg Winterthur s Patrikem Dóžou jsou nesmírně těsné. V každém dosavadním duelu rozhodla pouze jediná branka navíc, šťastnější jsou prozatím hráči Rychenbergu, kteří vedou 2-1. Oběma českým zástupcům se daří, Lukáš Veltšmíd v sérii dokázal jednou skórovat a Patrik Dóža má na svém kontě dokonce 5 branek a 1 asistenci, v posledním duelu byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem.

Chur UnihockeyDanielem Šešulkou je jedinou prohru od vyřazení. S prvním týmem základní části SV Wiler-Ersigen prohráva 0-3 na utkání.

V play-down je již rozhodnuto. UHC Thun s českými florbalisty Janem Řehořem a Jakubem Mendrekem nestačil na Tigers Langau 1-4 na zápasy. Oba Češi se dokázali prosadit jak střelecky, tak i asistencemi, ale zanedlouho na ně čekají zápasy o setrvání mezi elitou NLA proti týmu z nižší NLB.

V ženském play-off je Kloten-Dietlikon JetsNatálií Martinákovou a Hanou Koníčkovou jedno vítězství od postupu do semifinálové série. Dietlikon vede 2-1 na utkání proti R.A. Rychenberg Winterthur a ukazují se i české reprezentantky. V těsných soubojích bodově pomáhá především Natálie Martináková, i díky které Dietlikon vyhrál poslední střetnutí po nájezdech.

Švédsko

Ve Švédsku se dohrávají základní části. Pixbo Wallenstam IBK v mužské soutěži drží třetí pozici, v posledních třech duelech ale muselo skousnout dvě porážky, od Storvrety IBK 5:14 a od Linköpingu IBK 5:7. Marek Beneš si za tyto duely připsal 3 góly a 1 asistenci.

Linköping IBK s českou stopou je zatím sedmý. V posledních zápasech zaznamenal výhru právě nad Pixbem, na které se brankou podílel Matěj Jendrišák, další výhru s Visby a prohru s Växjö IBK. I v těchto duelech byl Matěj Jendrišák vidět, neboť přidal další 2 branky a 1 nahrávku. Ondřej Němeček se tentokrát bodově neprosadil.

Desátý Höllvikens IBF s Martinem Kisugitem odehrál dvě utkání, s bilancí jednoho vítězství a jedné porážky. Na výhře se podílel také český obránce, jenž jednou asistoval.

Ženské Pixbo Wallenstam IBK bylo v posledních zápasech úspěšné, zaznamenalo dvě výhry v základní hrací době a jednu v prodloužení.  A Češky zářily, kapitánka Eliška Krupnová překonala brankářky soupeřek hned 7 trefami a také nahrávala. Denisa Ratajová na svou parťačku rozhodně neztrácela, připsala si 5 přesných tref a 3 asistence.

Malmö FBC s Terezou Urbánkovou také bralo ve dvou případech plný bodový zisk, v jednom utkání ale nestačilo na mistryně předešlého ročníku Täby FC. Během těchto utkání si česká útočnice připsala 2 nahrávky.

Finsko

Ve Finsku také začalo play-off. Jediný český zástupce Ondřej VítovecEräViikingit v bojích o titul nechybí. Jeho tým obsadil třetí příčku v tabulce se ziskem 53 bodů a ve čtvrtfinálové sérii bojuje s SPV, tedy sedmým celkem. V prvním utkání série Erä zvítězila, v dalších dvou zápasech se ale radovalo SPV.

Obrázek