{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NOMINACE: JENDRIŠÁK S KRUPNOVOU MOHOU PRODLOUŽIT SÉRII OCENĚNÍ

Obrázek ke článku
15. 6. 2017

V anketě Florbalista sezóny je odhlasováno, stovka expertů a osobností florbalu v Česku rozdělila své body mezi nejlepší české florbalisty a florbalistky současnosti. V nominacích na nejvyšší individuální ocenění je opět po pěti hráčích i hráčkách a nechybí mezi nimi ani pětinásobný vítěz Matěj Jendrišák a dvojnásobná vítězka Eliška Krupnová.

Ženy: Billá po čtyřech sezónách opět mezi špičkou

Reprezentační kapitánka Denisa Billá se podle odborníků čtyřech sezónách vrátila mezi pět nejlepších florbalistek v Česku. Zkušená matadorka výrazně pomohla Herbadentu k letošnímu titulu, na který dosáhl znovu po stejně dlouhém čekání. Adeptku na hráčskou cenu MVP tak zaslouženě oceňují i odborníci. Vedle ní v nominaci stojí i její klubová a reprezentační spoluhráčka Martina Čapková, kapitánka Herbadentu, jež si letos v O2 areně hrdě převzala trofej Flora Florbal.

Mezi nominovanými nechybí ani královna posledních dvou sezón Eliška Krupnová, jež útočí na třetí vítězství v řadě, což se dosud povedlo pouze legendární Iloně Novotné mezi lety 2006 – 2009. Reprezentační útočnice byla letos 21. nejproduktivnější hráčkou SSL a s Pixbem se probojovala do semifinále, kde jí však sezónu ukončily pozdější mistryně Švédska IKSU. Stejně jako loni se o titul Florbalistka sezóny uchází i další krajanka Denisa Ratajová, která se v průběhu sezóny vrátila do finského SB-PRO a došla až do superfinále, které pro ni skončilo stříbrnou medailí.

Již nyní má jistotu svého nejlepšího umístění v historii ankety chodovská útočnice Tereza Urbánková, jejímž dosavadním maximem bylo 6. místo a loni byla dokonce až 14. I když Chodov nakonec do svého třetího superfinále řadě nedoputoval, Urbánková patřila ke stěžejním postavám Extraligy žen, v kanadském bodování základní části se umístila na druhém místě za Denisou Billou.

Muži: Jendrišák může jako první v historii získat čtvrtý triumf v řadě

Odborníci se v mužské kategorii shodli s hráči, mezi pěticí adeptů na vítězství v hlavní kategorii Florbalista sezóny jsou všichni tři nominanti na cenu MVP.

V odborné anketě pomalu ale jistě stoupá vzhůru Marek Beneš, který do mužské kategorie naplno vstoupil v sezóně 14/15. Po 27. a 8. místě je letos už v absolutní špičce. Naopak mladoboleslavský střelec Jiří Curney patří mezi českou florbalovou smetánku už 4. sezónu, tedy od doby, kdy přestoupil do Mladé Boleslavi. Zřejmě největší šanci na úspěch z domácích hráčů má rekordman Patrik Dóža, který výrazně pomohl Chodovu k obhajobě mistrovského titulu a sám navýšil historické maximum kanadského bodování základní části na 74 bodů.

Vedle tří hráčů Tipsport Superligy aspirují na titul Florbalista sezóny i švédští krajánci. Matěj Jendrišák útočí na šestý titul a zároveň čtvrtý v řadě, což se žádnému hráči dosud nepodařilo. Jendrišák letos zažil dřívější konec Linköpingu v play-off než v předchozích dvou sezónách, individuálně však patřil opět k tomu nejlepšímu, co nejlepší liga světa nabízí a byl vyhlášen nejlepším středním útočníkem sezóny. Druhým krajánkem v pětici nominovaných je reprezentační obránce Patrik Suchánek, který se na novou sezónu přesouvá z Dalenu do Helsingborgu.

Konečné pořadí anket MVP Tipsport Superligy a Extraligy žen bude vyhlášeno v pátek 23. června během galavečera Florbalista sezóny 2016/2017 v Praze.

Obrázek