{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

NOMINACE JUNIORSKÉ REPREZENTACE ŽEN NA CZECH OPEN

Obrázek ke článku
20. 7. 2021

Nový cyklus reprezentace juniorek čeká účast na Czech Openu. Cílem mladého výběru je příprava na světový šampionát 2022, který by se měl odehrát na Novém Zélandu. „V nominaci jsou mladé holky a některé z nich byly nominované i poprvé. Chceme vidět širší okruh hráček, které jsme si vytipovali v zápasech a pokračovat v přípravě směrem k MS 2022,” okomentoval nominaci trenér Tomáš Martiník.

Nejmladší hráčkou výběru nového cyklu je patnáctiletá Nela Kočvarová z Bohemians. Reprezentační akci poprvé ochutnají dvojčata Radka a Simona Korbelářovy, která za sebou mají první sezonu ve střešovickém Tatranu, jíž ale výrazně ovlivnilo přerušení mládežnických soutěží. 

„Na Czech Open bereme hráčky výhradně z nového cyklu a ty, se kterými počítáme do kádru pro letošní mistrovství světa tam nebudou. Řekněme, že je to širší okruh těch nejmladších hráček,” vysvětlil Martiník s tím, že některé hráčky z výběru pro zářijové MS v Uppsale se na Czech Openu představí v dresech svých kmenových klubů.

Pro mladé hráčky se jedná o druhou společnou akci. Cyklus končící mistrovstvím světa v roce 2022 se představil už na loňském Czech Openu. „Chceme vidět holky hrát a v konfrontaci s dospělejším florbalem se posouvat v naší hře,” vytyčil Martiník hlavní cíle pro nadcházející akci.

Přípravu v rámci uplynulé sezony zkomplikovala pandemie a také posunutí šampionátu pro předcházející cyklus na rok 2021. „Nový cyklus, bohužel, nemá tolik akcí, jako měly holky, které budou hrát šampionát teď v září. Cykly jdou paralelně vedle sebe a trochu se i prolnuly. Některé hráčky jsou v obou týmech a my to musíme koordinovat, ale to není nikterak problematické. Větším problémem je, že hráčky tohoto nového cyklu dosud neměly žádnou mezinárodní konfrontaci. Uvidíme, jak se s tím poperou dál,” říká hlavní kouč.

Jak již bylo zmíněno výše, tak šampionát v roce 2022 by se měl odehrát v exotické destinaci na Novém Zélandu. Vůbec poprvé by se tak hrálo florbalové mistrovství světa na jižní polokouli. I to by mohlo být pro hráčky lákadlem.

„Je to pro nás zajímavá země, ale nijak se o tom s hráčkami nebavíme. Určitě bychom všichni rádi poznali tuto destinaci, ale otázkou je, zda se to v rámci aktuální situace bude skutečně hrát podle plánu, takže je z našeho pohledu odvážné přemýšlet o tom, co bude za tři čtvrtě roku,” komentuje výběr pořadatelské země Martiník.


Nominace reprezentace juniorek na Czech Open (5. – 8. 8. 2021):

Brankářky: Hana Kuchařová (Black Angels), Monika Šollerová (Tatran Střešovice).

Obránkyně: Karolína Bínová, Adriana Středulová (obě FBC Ostrava), Kristýna Jirásková, Sofie Skalíková (obě FAT PIPE Florbal Chodov), Aneta Faltová, Nela Kočvarová (obě FbŠ Bohemians), Tereza Matýsková (1. SC Tempish Vítkovice), Karolína Nováková (FBC Liberec).

Útočnice: Anna Brucháčková (Bulldogs Brno), Karolína Sigmundová (FBC Ostrava), Karolína Janatková (FA Mladá Boleslav), Jana Horečková, Adéla Feiková (obě 1. SC Tempish Vítkovice), Barbora Břešťálová, Radka Korbelářová, Simona Korbelářová (vš. Tatran Střešovice), Emílie Skalíková, Dominika Horáčková (obě Florbal Chodov), Eliška Pešavová (FBS Olomouc), Kristina Zlatníková (Tigers Start98 Kunratice).

​​

Obrázek