{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

NOMINACE | JUNIORSKOU REPREZENTACI ČEKÁ EFT VE ŠVÝCARSKU

Obrázek ke článku
3. 8. 2022

Juniorskou reprezentaci čeká na začátku září další herní akce. Představí se totiž na turnaji Euro Floorball Tour ve švýcarském St. Gallenu. Trenér Matěj Klucho nominoval osmnáct florbalistů do pole a dva brankáře.

Poslední herní akcí, na které se výběr do devatenácti let představil, byl ŠKO-ENERGO CUP v Mladé Boleslavi. „Zaměřovali jsme se na něm především na obrannou činnost, jelikož kvalita soupeřů nás právě při defenzivě naplno prověřila. Jedním z cílů na EFT je teď navázat na tuto práci a nadále ji zdokonalovat. Na druhou stranu budeme mnohem více pozornosti věnovat hře na útočné polovině,“ přibližuje Klucho cíle na pro nadcházející turnaj. 

Do sestavy by se měli vrátit také obránce Jakub Bohuslávek a nejlepší střelec uplynulého ročníku Livesport Superligy Filip Smutný. Kostra týmu ale zůstala prakticky totožná s tou, která se prezentovala na červencovém turnaji. 

„Jedná se o hráče, kteří na akcích pravidelně potvrzují svou příslušnost k národnímu týmu a kteří nám sedí do našeho systému. Z aktuálního širšího kádru, s nímž pracujeme, jsme vybrali osmnáctku hráčů, které chceme nyní vidět v konfrontaci s předními týmy ze zahraničí,“ říká Klucho. 

Ten zároveň připouští, že mnohem složitější pro něj byla otázka gólmanů. „Je mnohem víc zamotaná než u hráčů do pole. Dlouho jsme vybírali ideální dvojici pro tento turnaj. Každému z brankářů, se kterými v širším kádru pracujeme, věříme, že nám pomůže vyhrávat zápasy. U každého vnímáme jak jeho silné, tak slabší stránky. Na základě toho jsme se nakonec rozhodli, že do Švýcarska vezmeme Dana s Tomášem,“ komentuje výběr dua Jukl – Týc. 

Junioři se v St. Gallenu postupně utkají se Švédy a Finy, s nimiž odehráli vyrovnanou partii na říjnovém EFT v Plzni. Na závěr se pak střetnou s domácím výběrem, kterému čelili naposledy v dubnu na domácím turnaji v Kutné Hoře, kde po velké přetahované slavili výhru 9:8. 


Nominace reprezentace juniorů na EFT 2022:
  • EFT 2022, St. Gallen (Švýc.) 
  • 2. – 4. 9. 2022 

Brankáři: Daniel Jukl (FBC Česká Lípa), Tomáš Týc (Tatran Střešovice). 

Obránci: Vojtěch Bílek (FbŠ Bohemians), Jakub Bohuslávek (Kanonýři Kladno), Michal Fišera (Předvýběr.CZ Florbal MB), Ondřej Jankovský (1. SC Vítkovice), Adam Kuchynka, Michael Wertheim (oba Sparta Praha), Adam Mikoláš (FBC Ostrava), Jaroslav Petrák (Panthers Praha). 

Útočníci: Filip Eliáš, Šimon Vavroušek (oba Tatran Střešovice), Jakub Faksa (Storvreta, Švéd.), Martin Gattnar, Adam Palčinský, Adam Zubek (vš. 1. SC Vítkovice), Daniel Chatrný (FBC Ostrava), Lukáš Kafka (Florbal Chodov), Jakub Mühlfait (Sparta Praha), Filip Smutný (FBC Liberec).

Obrázek