{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NOMINACE REPREZENTACE ŽEN NA LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ

Obrázek ke článku
30. 4. 2019

Českou reprezentaci žen čeká v prosinci šampionát ve švýcarském Neuchâtelu. Právě ze země helvetského kříže přivezl ženský národní tým svou dosud jedinou medaili. Speciální bude šampionát také proto, že tým v současné době vede švýcarský hlavní trenér Sascha Rhyner. V následujících dvou měsících čekají reprezentaci dvě soustředění, která už se svým programem a cíli začínají orientovat na nadcházející šampionát.

„Toto je takříkajíc výkop šampionátové sezóny, takže máme nyní poslední šanci vyzkoušet si nějaké nové věci a otestovat nové hráčky, včetně těch ‚staronových‘,“ říká k obsazení přípravných kempů trenér Rhyner.

„Kamila Paloncyová se před svým zraněním dva roky zpět pravidelně účastnila reprezentačních akcí. Vždy jsme s ní počítali i pro tento cyklus a udržovali pravidelný kontakt. Jak ukázala především v play-off i superfinále, dopřála si dostatek času na to, aby se vrátila v plné síle,“ komentuje Rhyner povolání florbalistky, která o účast na posledním MS v Bratislavě přišla na poslední chvíli kvůli zraněnému kolenu.  

Řady brankářek na kempu rozšíří nová tvář. Trenérský tým tak na reprezentační akci otestuje brankářku s nejvyšší úspěšností zákroků v základní části Extraligy žen. „Máme stabilní silné brankářky, do budoucna ale chceme dát také mladším brankářkám možnost ukázat své kvality. Martina Franková udělala v poslední sezóně velký pokrok a my to chceme ocenit.“

„Dalším nováčkem v nominaci je Karolína Suchá, která své kvality ukázala v play-off Extraligy žen,“ komentuje Rhyner nové jméno z řad chodovských superfinalistek, pro které ve vyřazovacích bojích byla Suchá velkou oporou.

Program letních soustředění se začíná podřizovat blížícímu se mistrovství světa. „Známe složení základní skupiny na šampionátu v Neuchâtelu a je třeba se na tato utkání začít připravovat. Velmi důležité pro nás je rozvinout naši vlastní hru s míčkem. Klíčová bude schopnost rozhodování se. Máme nyní také čas probrat s hráčkami letní přípravu. Od srpna nás až do šampionátu, a tedy zápasů s našimi největšími soupeři, čekají pouze dvě společná soustředění,“ uzavířá hlavní trenér národního týmu Sascha Rhyner.

Nomiace české reprezentace žen na soustředění v Kladně (31. 5. - 1. 6.) a Hostivici (28. - 30. 6.):
Brankářky:

Kristýna Horňáková, Panthers Praha
Jana Christianová, Florbal Chodov
Nikola Příleská, 1. SC Vítkovice
Martina Franková, FBS Olomouc

Obránkyně:

Vendula Beránková, Tigers Jižní Město
Daniela Frantíková, Florbal Chodov
Nikola Hermannová, Tigers Jižní Město
Nela Jiráková, Florbal Chodov
Hana Koníčková, FBC Liberec
Denisa Kotzurová, FBC Ostrava
Eliška Machková, Tatran Střešovice
Kamila Paloncyová, 1. SC Vítkovice
Nikola Pekárková, Florbal Chodov
Ivana Šupáková, 1. SC Vítkovice
Gabriela Tožičková, Florbal Chodov
Karolína Vachušková, Tatran Střešovice

Útočnice:

Adéla Bočanová, FbŠ Bohemians
Veronika Enenkelová, 1. SC Vítkovice
Tereza Hanzlíková, Florbal Chodov
Nela Kapcová, FBC Ostrava
Eliška Krupnová, Pixbo Wallenstam IBK (SWE)
Natálie Martináková, Kloten-Dietlikon Jets (SUI)
Michaela Mlejnková, FBC Liberec
Magdaléna Plášková, Florbal Chodov
Denisa Ratajová, Pixbo Wallenstam IBK (SWE)
Martina Řepková, Florbal Chodov
Karolína Suchá, Florbal Chodov
Tereza Urbánková, FBC Malmö (SWE)

Obrázek