{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KTEŘÍ TRENÉŘI SE POPEROU O VÍTĚZSTVÍ V ANKETĚ FLORBALISTA SEZONY?

Obrázek ke článku
27. 6. 2021

Každoroční hlasování v anketě Florbalista sezony se dočkalo svých finalistů také v kategorii koučů. Zatímco složení finálové trojky trenérů mužských týmů je stejné jako v roce 2020, v ženské extralize se udála jedna změna. Do bojů o prvenství se kromě stálic v podobě Tomáše Martiníka a Lukáše Procházky dostala také střešovická Michaela Marešová. Vyhlášení absolutního vítěze proběhne v pondělí 5. července ve 20.15 na stanici ČT Sport.

TRENÉŘI SUPERFINALISTŮ a legenda v zelenobílém

Stejně jako minulou sezonu, i letos se činil trenér mladoboleslavského kádru Petr Novotný. Kromě vítězství v základní části a tím i zisku prezidentského poháru letos se svým týmem dosáhl také na tu nejcennější metu, pozvedl totiž nad hlavu mistrovský pohár. Bylo to poprvé, co tak mohl učinit v pozici hlavního trenéra a to hned ve své druhé sezoně v roli kouče.

Kromě něj však o celkové prvenství v kategorii nejlepšího trenéra sezony bojuje také vítkovický Pavel Brus, který dlouhodobě ukazuje své kvality a stabilně drží ostravské rytíře v nejvyšších patrech superligové tabulky. Není tak náhodou, že se se svým kádrem představil v superfinále již třikrát v řadě. 

Posledním finalistou se pro aktuální ročník stal trenér pražských Bohemians Michal Jedlička. Ten se svým týmem letos dosáhl na historický úspěch, klokani totiž skončili v základní části na skvělém třetím místě. Přes jejich městského soupeře z Chodova se jim ve čtvrtfinále sice postoupit nepodařilo, i tak si ale Jedličkův trenérský um zaslouží patřičný kredit, jelikož se svým týmem každým rokem postupuje výš a výš.  

Finalisté v kategorii trenér/ka mužů

Pavel Brus (1.SC TEMPISH Vítkovice)

Michal Jedlička (FbŠ Bohemians)

Petr Novotný (Předvýběr.CZ Florbal MB)


TOP 10:

4. Milan Fridrich (Tatran Teka Střešovice)

5. Ondřej Kašpárek (ACEMA Sparta Praha)

6. David Podhráský (FAT PIPE Florbal Chodov)

7. Tomáš Svačinka (FBC ČPP Ostrava)

8. Jakub Robenek (FBC ČPP Ostrava)

9. Petr Pajer (BLACK ANGELS)

10. Marek Vojta (ACEMA Sparta Praha), Zdeněk Skružný (FBC Liberec), Jiří Cimler (Kralupy Wolves), Martin Zozulák (SOKOLI Pardubice), David Bouša (TJ Sokol Královské Vinohrady), Jan Pazdera (Kanonýři Kladno).

Majitel zlatého hattricku, dirigent velkého překvapení a jeho bývalá kolegyně

V mužské kategorii se po roce obsazení top trojice nezměnilo, v té ženské však ano. Místo trenéra ostravského FBC se totiž do čela hlasování za sezonu 2020/21 dostala střešovická Michaela Marešová. Ta má na svém kontě již jeden mistrovský titul, jenž získala s Chodovem v roce 2015. Nyní však své kvality předvádí o kus vedle, ve střešovickém Tatranu, se kterým se v aktuálním ročníku umístila na úctyhodném čtvrtém místě a v semifinálové sérii tak narazila na svůj bývalý klub z Chodova. I když do superfinále postoupil celek z Jižního Města, tak se ale mladý střešovický kádr předvedl v dobrém světle.

Stálice této kategorie v podobě čerstvého extraligového mistra a majitele zlatého hattricku nechybí ani letos. Tomáš Martiník dlouhodobě dokazuje, že je aktuálně nejlepším trenérem ženského florbalového týmu v celé republice. Jeho rytířky v sezoně 2020/2021 neprohrály ani jeden zápas a právem tak zvedly pohár pro mistryně ČR nad hlavu již potřetí v řadě.

Posledním finalistou ženské kategorie se znovu stal chodovský kouč Lukáš Procházka. Ten v dosavadním ročníku předvedl úctyhodný smysl pro detail, když se s týmem, ze kterého před sezonou odešlo dvanáct hráčských stálic, umístil na druhé příčce základní části a následně dokráčel až do superfinále. V něm to dlouho vypadalo, že Chodov souboj ovládne a připíše si senzaci, což se nakonec sice nestalo, i tak ale tento mladý výběr předvedl neskutečnou sílu. 

Finalisté v kategorii trenér/ka žen

Michaela Marešová (Tatran Střešovice)

Tomáš Martiník (1.SC TEMPISH Vítkovice)

Lukáš Procházka (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)


TOP 10:

4. Jakub Robenek (FBC ČPP Ostrava)

5. Dagmar Sigmundová (FBS Olomouc)

6. – 9. Jaroslav Čížek (K1 Florbal Židenice), Gabriela Žůrková (KM automatik FBK Jičín), Jaroslav Jelínek, Pavel Skazsko (oba Panthers Praha)

10. Luboš Rauer (K1 Florbal Židenice)


Nominace 2020/21:

​​

Obrázek