{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NOMINACE | VÝBĚR U23 SE SEJDE NA DRUHÉ SPOLEČNÉ AKCI

Obrázek ke článku
13. 9. 2022

Výběr do 23 let čeká v rámci pilotního režimu druhá akce. Paralelně s mužskou reprezentací se sejde v Kutné Hoře. „Hráči budou absolvovat kondiční testování a tři tréninky, v rámci kterých chceme projet herní principy, pokračovat v jejich rozvoji a v tom, co se nám povedlo na prvním kempu. Odehrajeme také minimálně jedno modelové utkání s A-týmem,” popisuje náplň akce garant Jan Pazdera. 

Výběr U23 se potkal už v květnu, kdy kromě tréninků odehrál i dva modelové zápasy s mužským áčkem. „Bylo to poprvé, kdy měli hráči zkušenost s playbookem, který vychází z herních principů A-týmu, což je pro nás důležité, aby to celé dávalo koncepčně smysl. Bylo to ale úvodní setkání, takže celkový obraz sice vypadal dobře, ale co se týče detailů a řešení jednotlivých situací, a to hlavně do obrany, tak tam potřebujeme zvednout kvalitu a nároky,” naznačuje Pazdera, na čem bude potřeba nejvíce pracovat. 

Do finální nominace se dostalo šestnáct hráčů a dva gólmani. „U hráčů jsem si primárně ověřoval jejich zdravotní stav a připravenost. Vnímám, že se nacházíme v lepším fyzickém rozpoložení než u předchozí akce v květnu, což také ovlivnilo konkurenci, která teď byla mnohem větší. Proběhlo několik zajímavých přesunů, takže bylo důležité vidět, jak kluci v nových působištích zapadnou a jak nové angažmá ovlivní jejich výkonnost. Sledoval jsem výkony hráčů na přípravných turnajích jako Czech Open, Latvian Open či během úvodních zápasů poháru, abych měl přehled o aktuální výkonnosti a formě. S Jardou Berkou jsme poté řešili širší výběr, ze kterého jsme následně udělali závěrečnou nominaci,” popisuje Pazdera program posledních týdnů. 

Kemp v Kutné Hoře bude zároveň poslední akcí s výběrem U23 pro florbalisty ročníku 1999. Vzhledem k tomu, že po listopadovém mistrovství světa bude končit aktuální cyklus seniorské reprezentace, mají hráči z výběru do 23 let příležitost se nejen během modelového utkání ukázat. 

Pazdera bude mít nově k dispozici rozšířený realizační tým. „Pomůže nám to zvýšit péči o hráče, a to především v oblasti video-feedbacku, který považuji za velmi důležitý. Těším se, že díky tomu budeme mít prostor na to, abychom odvedli více práce a mohli uspořádat i speciální skills tréninky,” popisuje garant výběru. 


Nominace výběru U23 
  • Herní soustředění, Kutná Hora.
  • 29. 9. – 1. 10.

Brankáři: Lukáš Kříž, Tomáš Jurco (oba Tatran Střešovice). 

Obránci: Matyáš Bachmaier (Hagunda IF, Švéd.), Filip Zakonov, Matyáš Krebner (oba Florbal MB), Jan Malič, Patrik Šebek (oba FbŠ Bohemians), Bohumil Piskáček (Tatran Střešovice). 

Útočníci: Dominik Beneš, Michal Sládek, Matěj Pěnička (vš. Florbal MB), Jakub Buršík (FbŠ Bohemians), Martin Čermák, Tomáš Hanák, Jonáš Kreysa (vš. Tatran Střešovice), Matěj Čermák (Sparta Praha), Petr Majer (Westend Indians, Fin.), Rostislav Gattnar (1. SC Vítkovice). 

Obrázek