{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NOVÁ CVIČENÍ UŽ APLIKUJEME DO TRÉNINKŮ, HLÁSÍ PO TOUR DE CLUB FLORBALISTÉ ZE ŠTERNBERKA

Obrázek ke článku
27. 4. 2017

Celorepublikový fenomén s názvem Tour de Club pokračuje. Svou nesmazatelnou stopu do jeho historie udělal také zástupce Olomouckého kraje – FBC Šternberk. Jak se Hanákům celý projekt líbil, jak se o něm dozvěděli a co se u nich vlastně dělo, to vše tentokrát popsal Lubomír Papica, trenér klubu zpod šternberského podhradí.

Florbalová Tour de Club je stále populárnější napříč celou Českou republikou. Jak se o ní dozvěděli zástupci šterneberského florbalového klubu? „O projektu jsme se dozvěděli z internetových stránek www.ceskyflorbal.cz,“ objasňoval trenér hanáckého celku.

Co rozhodlo o tom, že se zástupci FBC Šternberk rozhodli svůj tým do projektu přihlásit? „Chtěli jsme čerpat inspiraci pro práci s hráči. A také se podívat na to, jak to dělají v jiných klubech.“

Jedním z největších lákadel této akce je účast špičkových florbalistů či florbalistek na tréninku. Které osobnosti se účastnily šternberského tréninku? „Dorazili k nám tři pánové. Regionální metodici Radomír Mrázek a Rostislav Kohút. A pak hráč Bulldogs Brno Jakub Mendrek. Společně pak odvedli připravenou tréninkovou jednotku. My ostatní se dívali a konzultovali s osobnostmi její jednotlivé části,“ nastiňoval průběh tréninku Papica.

To hlavní, kvůli čemu se celá akce dělá, jsou její ohlasy, respektive následné promítnutí prvků do tréninků v menších klubech. Jak se podařila tahle fáze? „Ohlasy byly rozhodně pozitivní. A to jak ze strany hráčů, tak ze strany rodičů. Trénink všechny bavil, nová cvičení jsme přijali velmi pozitivně a s povděkem. V současnosti je už pravidelně zařazujeme do našich tréninků.“

Pro jaké hráče se akce pod hradem Šternberkem konala? „Pro ročníky 2004, 2005 a 2006.“

Jaký souhrnný názor má Lubomír Papica na tento trénink, respektive projekt jako celek? „Pro začínající trenéry to byla skvělá zkušenost a ukázka toho, jak pracovat s mládeží. Zkušenější trenéři zjistili, na co je potřeba se u dětí zaměřovat v jednotlivých věkových kategoriích. Všem to něco dalo. Určitě bych Tour de Club doporučil i ostatním,“ dodal pozitivně na závěr lodivod ze Šternberka.

Obrázek