{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NOVÁ INSPIRACE A PŘEDCHÁZENÍ JEDNOTVÁRNOSTI. TAK HODNOTILI TOUR V UNHOŠTI

Obrázek ke článku
11. 6. 2018

Městečko Unhošť leží nedaleko Kladna, v jehož stínu je tak trochu i florbalově. Jenže do budoucna tomu tak zdaleka nemusí být. Středočeši se rozhodli, že svůj oddíl chtějí posunout zase o kus dál. Přihlásili se do projektu Tour de Club. A usmálo se na ně štěstí.

Obvyklí tří respondenti dostali prostor k vyjádření také v Unhošti. Jako první se slova ujal organizátor akce Zdeněk Fryš.

„Úplně prvotním zdrojem informací pro nás byl Martin Valenta z Českého florbalu. Projevil jsem o akci zájem z pozice klubu. Pak se jen čekalo, zda budeme vybráni,“ popisoval prvotní pohnutky mysli.

Než jsou kluby do výběry zařazeny, musí pochopitelně podat přihlášku. Motivace k jejímu podání se však různí.

„Toužili jsme po tom dozvědět se víc. Chtěli jsme na vlastní oči vidět přístup zkušenějších trenérů při práci s našimi dětmi a mít v podstatě okamžitou zpětnou vazbu při pohledu ně.“

Tradiční velkou přidanou hodnotou projektu je i návštěva osobností. „K nám přijeli Michaela Běhanová, Michal Vojáček, Tomáš Grigar a Filip Langer. Moc si toho vážíme!“

Tréninková jednotka byla připravena v tradičním duchu Tour. „Nejprve došlo na představení tréninku, pak proběhla samotná jednotka. Na závěr došlo i na diskuzi,“ přibližoval organizátor Fryš.

Svou pasáž pak organizátor shrnul pohledem svým i klubovým.

„Děti dobře věděly, že to bude speciální trénink, moc se na něj těšily. A byly i nervózní. Celou akci si užily. Trochu mě mrzí menší účast rodičů. Přestože o akci věděli, tak velká neúčast nás zklamala. Nejvíc si ale trénink pochvalovali trenéři. Nejen že nám to potvrdilo správně nastavený směr, ale dostali jsme odpovědi na spoustu otázek, na které jsme se ptali. Podobné akce jsou pro všechny na mládež orientované kluby přínosem,“ završil první část Fryš.

Pak se slova chopil trenér Pavel Tuma.

„Byl to nový a pochopitelně i jiný trénink. Můžeme z něj čerpat inspiraci a předejít jednotvárnosti. Trénink se mi líbil. Byl předem připravený, promyšlený, navíc bez prostojů. Určitě bych přihlášení do projektu doporučil i ostatním, je to skvělé zpestření,“ uvedl klubový lodivod.

Zástupkyní rodičů byla Miloslava Křížová. Také na její slova přišla řada.

„Akce se mi líbila moc. Trénink byl veden zcela profesionálně a myslím, že našim dětem se moc líbil a rády by si ho někdy zase  zopakovaly. Cvičení byla zábavná, pro děti to bylo něco nového. Podobné akce velmi podporuji. Myslím, že to děti posune o kus dále. Jen bych přivítala, kdyby jich bylo trošku více. Můj syn se v letošním roce zúčastnil tréninků výběru Středočeského kraje a udělal za těch několik tréninků pěkný postup,“ završila pozitivně maminka jednoho z hráčů.

Obrázek