{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

NOVINKY NA PŘESTUPNÍM POLI. KDO ZŮSTÁVÁ VE ŠVÝCARSKU A KAM MÍŘÍ HUSKOVÁ?

Obrázek ke článku
7. 3. 2022

Sezona 2021/22 sice ještě neskončila, mnohé kluby už však myslí na svou budoucnost a podepisují tak s významnými hráči nové smlouvy. Podepsáno už mají Patrik Dóža, Martin Pražan, Lucie Řezáčová, Nikol Pekárková nebo Barbora Husková.

Ve Švýcarsku zůstávají hned čtyři čeští hráči. S klubem UHC Uster před začátkem play-off prodloužili smlouvu Martin Pražan a Patrik Dóža, oba dva tak v barvách sedmého klubu po základní části zůstávají na další tři roky. Tisková zpráva je k nahlédnutí ZDE.

Kromě nich ale budou v zemi helvétského kříže v sezoně 2022/23 nadále působit i florbalistky Lucie Řezáčová a Nikol Pekárková, jež prodloužily smlouvy s UHV Skorpion Emmental.

Jisté pak je, že ve svém dosavadním působišti nebude pokračovat Martin Kisugite. Köniz na svých sociálních sítích oznámil, že český reprezentant po sezoně v týmu skončí. Zatím není jisté, kam povedou jeho další kroky.

Husková: Možná to bude životní rozhodnutí 

Podepisovalo se ale také na českém území, kde své služby Vítkovicím do budoucna propůjčila jedna z jejich hlavních opor. O budoucnosti Barbory Huskové se dlouho spekulovalo, jedna z dlouhodobě nejproduktivnějších extraligových hráček se však rozhodla na české scéně zůstat, s rytířkami totiž podepsala kontrakt na další dvě sezony.

„Možná to nakonec bude jedno z klíčových rozhodnutí v mé kariéře, ale rozhodně toho nemíním litovat,“ uvedla Husková na svém Instagramu. „Jak je člověk zodpovědný nejen za svou cestu, ale za cestu společnou, kterou s někým tvoří, už má trochu jiné priority, než se honit pouze za svým štěstím,“ dodala jako vysvětlení svého rozhodnutí.

Obrázek