{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NOVOTNÝ: HERNÍ PLÁN VYŠEL. NA KLUKY JSEM PYŠNÝ

Obrázek ke článku
10. 4. 2022

Florbalisté Mladé Boleslavi obhájili úspěch v superfinále a podruhé za sebou se radují z titulu, když vyrovnané utkání se Střešovicemi rozhodli v prodloužení. Cesta za zlatem ale nebyla pro Středočechy vůbec jednoduchá, v semifinále se proti Spartě pořádně zapotili. „Paradoxně nám ta facka pomohla,“ myslí si trenér mistrů Petr Novotný.

Obhájili jste mistrovský titul. Jak se za superfinále ohlížíte?
Jsme šťastní. Se zápasem musíme být spokojení, náš herní plán vyšel. Šancí jsme si vytvořili dost, obrana držela pevně. Škoda neproměněných přesilovek, mohli jsme se v nich uklidnit. V prodloužení jsme poté měli tři gólovky, ta poslední nakonec skončila brankou. Jsem na hráče ohromně pyšný.

Postup do finále nebyl zadarmo. Pomohla vám semifinálová „facka“ od Sparty?
Ano, podle mě to bylo klíčové. Sparta nás donutila dělat změny v obraně. V posledních třech utkáních jsme dostali při hře pět na pět jediný gól, což je super.

Hráčům evidentně změny vůbec nevadily…
Těší mě, jak kluci úpravy zvládli. Podle mě to je důvod, proč jsme na konci vyhráli třikrát za sebou. Chlapi předvedli výborné individuální výkony. Došli jsme si pro titul a jsme šťastní.

V play-off jste museli hodně kombinovat sestavu. Jaké bylo její skládání na superfinále?
Bylo nás přesně patnáct, takže to nebylo náročné. Ze hry ale byl bohužel, podle mě reprezentační, útok Beneš-Tokoš-Natov. Když jsme se v zápase dostávali pod tlak, tak nám probíhalo hlavou, že je to škoda.

Jan Natov se ovšem před zápasem i proběhl po hřišti. Připadal v úvahu aspoň na nájezdy?
Ano, Honza na to byl připravený. Byl to plán, který jsme naštěstí nemuseli realizovat.

Obrázek