{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NOVÝ BANKOVNÍ ÚČET PRO PLATBY: FLORBAL3/FIO

Obrázek ke článku
8. 7. 2015

Česká florbalová unie od 8. července změní bankovní účet. Dochází ke změně banky z RB na nově vybranou FIO Banku. Členové a oddíly si tak budou muset zapsat nové číslo účtu 35672253/2010 a aktualizovat si svoje uložené příkazy.

Z pravidla jde o matriční platby, jako jsou individuální hráčské licence, poplatky za přestup, hostování apod., poplatky za sloučení a rozdělení, poplatky v souvislosti s komisemi jako jsou ORK, AK a DK. - Více čtěte na: https://www.ceskyflorbal.cz/clanek/novy-bankovni-ucet-pro-platby-florbal3fio#/?mode=edit

Změna se týká všech plateb generovaných Florbalovým informačním systémem (FIS). Jde tak o matriční platby, jako jsou hráčské licence, licence za soupisku u mládežnických družstev, poplatky za změny oddílové příslušnosti, dále poplatky za projekty sloučení a rozdělení oddílů a poplatky v souvislosti s komisemi jako jsou Arbitrážní komise, Disciplinární komise a Odvolací a revizní komise ČFbU.

Ke změně přistoupila ČFbU po dlouhých letech z důvodu ukončení technické podpory bankovního terminálu Gemini, který dlouhé roky poskytoval data pro automatické párování plateb ve FISu, ze strany Raiffeisenbank‎ ke konci letošního roku. „Otevřela se možnost zjistit možnosti jednotlivých bankovních institutů a vybrat technicky vyspělejší řešení. Jako nový poskytovatel byla po zvážení všech důležitých hledisek vybrána FIO banka, která nabízí moderní technické řešení, které umožní rychlejší zpracování a přenos dat o platbách a tím i zrychlení celého systému schvalování žádostí spojených s platbami v rámci systému FIS. Další přidanou hodnotou jsou pak nulové poplatky u bezhotovostních operací na účtu a benefitem byla možnost výběru vlastního čísla účtu,“ přiblížil celou záležitost generální sekretář Tomáš Frank.

Právě při volbě čísla účtu, které je 35672253 a kód FIO banky je 2010, se hledala určitá symbolika. Pro zapamatování si čísla účtu tak můžete využít mnemotechnické pomůcky, kdy číslo účtu bylo zvoleno tak, jako byste zadávali na klasické mobilní klávesnici slovo FLORBAL s přidanou poslední dopočítávanou číslicí 3 (viz ilustrační obrázek článku) a ve vazbě na číslici tři navazuje jednoduchá řada 2010 jakožto kód FIO banky.

Nový systém plateb je již propojen s FISem a plně funkční bude od středy 8. 7. Současně celý systém podlehl důkladnému testování před ostrým nasazením, přesto se mohou objevit nějaké nedostatky, proto budeme rádi za případnou zpětnou vazbu či upozornění na dostatek. V těchto případech se, prosím, obracejte na Matriční úsek ČFbU.

Současně si dovolujeme upozornit, že platby, které budou v nadcházejícím období chybně zaslány na starý účet u RB, budou systémem automaticky spárovány s platbou ještě do konce srpna tohoto roku, od září budou automaticky zasílány plátcům zpět jako chybné.

Obrázek