{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


O CENU JUNIORKA SEZONY 2018/2019 BOJUJÍ HRÁČKY TIGERS A VÍTKOVIC

Obrázek ke článku
10. 6. 2019

Anketa Florbalista sezony zná své finalisty. Do finální trojice ankety Juniorka sezony 2018/2019 se vešly hned dvě zástupkyně Tigers Jižní Město, jimiž jmenovitě jsou Vendula Beránková a Eliška Chudá. Pražské duo pak doplnila vítkovická Michaela Kubečková. Vítězka kategorie Juniorka sezony 2018/2019 bude vyhlášena při slavnostním galavečeru 21. června.

Finalistky kategorie Juniorka sezony 2018/2019:
  • Vendula Beránková (Tigers Jižní Město)
  • Eliška Chudá (Tigers Jižní Město)
  • Michaela Kubečková (1. SC Vítkovice)
Vendula Beránková

Na titul v lize juniorek dosáhla Vendula Beránková, která zároveň byla jednou z nejproduktivnějších hráček obou finále proti Chodovu. V rozhodujících duelech o zlato zaznamenala čtyři branky a dvě asistence, což ji v součtu posunulo na 12 bodů z play-off. Beránková však mnohem častěji nastupovala v Extralize žen, kde s Tigers dokráčela do semifinále soutěže s 37 body v individuálních statistikách (20+17). Mladou florbalistku neminula ani nominace do národního týmu, když se v listopadu představila na ženském Euro Floorball Tour ve švýcarském Neuchâtelu.

Eliška Chudá

Eliška Chudá vedla anketu v polovině sezony a nyní se dostala i do závěrečné TOP 3. Ani druhé hráčce Tigers ve výběru neutekl titul z první ligy juniorek a stabilní pozice v extraligovém celku. Mezi ženami si připsala Chudá 39 bodů v základní části a umístila se na druhé příčce týmového pořadí. Současně se stala důležitou součástí reprezentace juniorek.

Michaela Kubečková

Vítkovice zastupuje v nejlepších trojici Michaela Kubečková, která vybojovala bronz z nejvyšší soutěže juniorek. V ní individuálně dominovala a za 31 utkání nasbírala 89 bodů (60+29). V dresu regionálního výběru dorostenek Olomouckého a Moravskoslezského kraje potom získala bronz na turnaji v Ostravě. Stejně jako ostatní adeptky na vítězství v anketě tak přesvědčivě patří do národního družstva juniorek.

další pořadí v TOP 10 JUNIORKA SEZONY 2018/2019:

Pavlína Bačová i Vendula Maroszová, jež byly v polovině ankety na dělené třetí příčce, se zařadily na čtvrté a páté místo. Při porovnání s lednovým pořadím se v elitní desítce udržely Lucie Cholinská s Lucií Želízkovou a Eliškou Plankovou. Naopak novými tvářemi jsou osmá Lucie Řezáčová a desátá Markéta Svačinová.

4. Pavlína Bačová (Bulldogs Brno)

5. Vendula Maroszová (FBC Ostrava)

6. Lucie Cholinská (FBS Olomouc)

7. Lucie Želízková (Tatran Střešovice)

8. Lucie Řezáčová (Tigers Jižní Město)

9. Eliška Planková (1. SC Vítkovice)

10. Markéta Svačinová (Florbal Chodov)


O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí a vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Tipsport Superligy a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek