{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


O FINÁLE KB FLORBAL CHALLENGE V NEJVĚTŠÍ ARÉNĚ SI ZAHRAJE PŘES 500 DRUŽSTEV

Obrázek ke článku
31. 10. 2019

Do již šestého ročníku středoškolského turnaje KB FLORBAL CHALLENGE se rozhodlo přihlásit 540 odvážných družstev z celého Česka. O deset týmů se sice nepodařilo překonat loňský rekord, i tak je ale tohle číslo úctyhodné. O to víc, že jen na čtyři vyvolené čeká sladká odměna v podobě účasti na Superfinále florbalu 2020. Magický rok znamená také návrat do kouzelných prostor - hrát se bude znovu v O2 aréně.

Pravidelnou součástí termínových listin jednotlivých středních škol z celého Česka se začíná stávat turnaj KB FLORBAL CHALLENGE. Postupný nárůst týmů se sice v loňském roce zastavil a letos nepatrně klesl, i tak je ale tolik družstev výbornou reklamou populárního turnaje. V něm se také letos středoškoláci a středoškolačky utkají o čest, slávu, hodnotné ceny s florbalovou tematikou a také postup do největší arény v Česku.

„Po dvou letech v Ostravar aréně se vracíme do Prahy. Mám radost z toho, že se znovu do turnaje přihlásilo tolik družstev. Svědčí to o faktu, že je florbal populární a středoškoláky a středoškolačky baví. Mohu jim tedy nyní popřát hodně sil, štěstí a těším se na společná setkání v rámci národního finále. A to jak v Praze, tak v Brně,“ uvedla koordinátorka projektu Denisa Franzeová.

Sezonní jízdní řád bude i letos neměnný. Posledního října odstartují okresní kola. Jejich šampiony a zároveň účastníky krajských eliminací poznáme 13. prosince. Již za další tři dny startuje druhá turnajová fáze, tedy krajské kolo. Jména nejlepších krajských účastníků budou známá 30. ledna. Tedy v pololetí školního roku.

Divoké karty, tedy hned dva účastníky do národního finále, vyšlou kraje Středočeský, Moravskoslezský a překvapivě také Vysočina. Určují se podle počtu přihlášených družstev. Středočeský kraj vysílá do bitev 59 chlapeckých a 28 dívčích reprezentantů, což je suverénně nejvíc z celé republiky, nejen z její západní části. Je to také absolutní rekord v součtu.

Velmi těsná byla situace na východě. Moravskoslezský kraj zvítězil mezi chlapci s 35 účastníky, na paty mu dýchal Jihomoravský kraj, jenž má jen o tři účastníky méně. Jeden jediný tým pak rozhodl o tom, že dva zástupce v národním finále bude mít i Vysočina, která vyšle 12 dívčích týmů, tedy o jeden víc jak Moravskoslezský kraj.

Národní finále se odehrají v rozmezí poloviny března a prvního týdne v dubnu. Právě tento měsíc je pak stanoven jako ten, kdy se odehraje Superfinále florbalu 2020 v O2 aréně. Jeho přesný termín ještě určený není. Jisté ale je, že se ho zúčastní jen chlapecký a dívčí vítěz z obou zemských finále. Celkem tedy jen čtyři družstva z celkového počtu více než pěti set účastníků.

Tak hodně štěstí a vzhůru do boje!

Obrázek