{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


O PÁTOU VÝHRU BOJUJE KRUPNOVÁ, V NOMINACI NECHYBÍ RATAJOVÁ A ŘEPKOVÁ

Obrázek ke článku
30. 5. 2020

Nominace hráček na Florbalistku sezony je stejná jako v předchozích dvou letech. Do elitní trojice se dostaly nejproduktivnější hráčky švédského Pixba Wallenstam Eliška Krupnová a Denisa Ratajová. S nimi v pořadí figuruje Martina Řepková, která přestupuje z Chodova do švýcarského Churu.

Finalistky kategorie Florbalistka sezony 2019/2020
  • Krupnová Eliška (Pixbo Wallenstam IBK / SWE)
  • Ratajová Denisa (Pixbo Wallenstam IBK / SWE)
  • Řepková Martina (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)

Eliška Krupnová, která ovládla předchozí čtyři ročníky ankety, byla druhá v bodování švédského Pixba. Celkem měla 26 gólů a 13 asistencí ve 24 zápasech, čímž pomohla týmu na druhé místo nedohrané soutěže. Česká reprezentantka nechyběla ani na mistrovství světa žen ve Švýcarsku, kde si jako kapitánka připsala za šest utkání 12 bodů (7+5). Kapitánskou roli plnila Krupnová také v Pixbu a potvrdila, že patří mezi nejvýraznější osobnosti švédské superligy.

V počtu bodů však letos zastínila Krupnovou Denisa Ratajová, která byla v nejlepší trojici ankety i v minulých třech letech. Druhá z českých legionářek v Pixbu zaznamenala 45 bodů (24+21) a ovládla klubovou produktivitu. Lepší individuální statistiky měla Ratajová také na světovém šampionátu, kde nasbírala osm branek a devět přihrávek. Svoji druhou švédskou sezonu tak zvládla velmi dobře a byla klíčovou oporou družstva.

O celkové prvenství bojuje potřetí za sebou i Martina Řepková, která šla s Chodovem do play-off z druhé příčky Extraligy žen. Právě Řepková byla nejčastěji bodující hráčkou týmu (41+32) a spolu s ostravskou Michaelou Mlejnkovou opanovaly i celou soutěž. Účastnice mistrovství světa 2019 si svými výkony dokonce řekla o zahraniční angažmá a v příští sezoně bude hrát za švýcarský klub Piranha Chur.

Na čtvrté místo ankety Florbalistka sezony se dostala už zmiňovaná Mlejnková, která získala nejvíce bodů v základní části Extraligy žen. Za ní se umístila Tereza Urbánková ze švédského Malmö FBC a Nela Jiráková, která stejně jako Řepková přestupuje do Churu. Sedmou hráčkou v pořadí je Natálie Martináková, účastnice finále Poháru mistrů se švýcarským Dietlikonem. Elitní desítku uzavírají hráčky nejvyšší české soutěže Gabriela Žůrková, Barbora Husková a Hana Poláková.


TOP 20 kategorie Florbalistka sezony 2019/2020

4. Mlejnková Michaela (FBC ČPP Ostrava)
5. Urbánková Tereza (Malmö FBC / SWE)
6. Jiráková Nela (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
7. Martináková Natálie (Kloten-Dietlikon Jets / SUI)
8. Žůrková Gabriela (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
9. Husková Barbora (1. SC TEMPISH Vítkovice)
​10. Poláková Hana (FbŠ Bohemians)
11. Kubečková Michaela (1. SC TEMPISH Vítkovice)
12. Kotzurová Denisa (FBC ČPP Ostrava)
13. Bočanová Adéla (FbŠ Bohemians)
14. Christianová Jana (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
15. Chudá Eliška (Ivanti Tigers Jižní Město)
16. Paloncyová Kamila (1. SC TEMPISH Vítkovice)
17. Kapcová Nela (FBC ČPP Ostrava)
18. Bachmaierová Kristýna (KM automatik FBK Jičín)
19. Koníčková Hana (Kloten-Dietlikon Jets / SUI)
20. Plášková Magdaléna (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
      Zittová Veronika (Panthers Praha)


O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí, vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje anketa také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Superligy florbalu a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek