{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


O TITUL HVĚZDY SEZONY BOJUJÍ ČESKÉ REPREZENTANTKY

Obrázek ke článku
28. 5. 2020

Vedle florbalových osobností, odborníků a samotných hráčů a hráček měli letos šanci hlasovat v anketě Florbalista sezony také fanoušci z širokého florbalového hnutí. Jejich hlasům je určená kategorie Hvězda sezony, která oceňuje oblíbené florbalisty a florbalistky mezi fanoušky. V ženské části hlasování veřejnost do finálové trojice zvolila kapitánku české reprezentace, tahounku kanadského bodování Extraligy žen a nadějnou juniorskou reprezentantku.

Finalistky kategorie hvězda sezony 2019/2020
  • Eliška Krupnová (Pixbo Wallenstam IBK / SWE)
  • Martina Řepková (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
  • Kateřina Seemannová (Tatran Střešovice)

Abecedně nejvýše z finálové trojice je kapitánka ženského národního týmu z MS 2019 Eliška Krupnová, která momentálně vede historickou tabulku střelkyň reprezentace a v minulosti už čtyřikrát v řadě ovládla kategorii Florbalistka sezony. Na ligové úrovni má za sebou sice nekompletní, ale celkově už čtvrtou sezonu v zahraničí. Ve švédské SSL vede s kapitánskou páskou na ruce červenobíle pruhované Pixbo Wallenstam. V letošní sezoně se v kanadském bodování nejvyšší švédské soutěže umístila na 13. místě za krajankou a spoluhráčkou Denisou Ratajovou. 

Martina Řepková z Chodova letos zářila v Extralize žen, v její základní části se spolu s ostravskou Michaelou Mlejnkovou podělila o první místo v tabulce kanadského bodování. V průběhu ligové sezony přitom nebodovala jen v jednom z dvaadvaceti utkání. Na reprezentační úrovni pak na MS ve Švýcarsku patřila ke střelkyním týmu, v utkání s Polskem si připsala hattrick. Právě do Švýcarska povedou v nové sezoně i její ligové kroky, prostředí Chodova vymění za angažmá v Piranha Chur.

Dvojici zkušených reprezentantek doplní ve finálovém výběru ankety Hvězda sezony osmnáctiletá Kateřina Seemannová.  Ta má za sebou první sezonu v nejvyšší soutěži žen, kterou absolvovala na hostování v Tatranu Střešovice, kde se předvedla například sedmibodovým výkonem v utkání proti Liberci. Zároveň patří Seemannová k ofenzivní síle národního týmu do devatenácti let. 

Další příčky patří převážně reprezentantkám z MS 2019 v čele s Denisou Ratajovou, která vedla kanadské bodování českého týmu na šampionátu a byla také nejproduktivnější Češkou ve švédské nejvyšší soutěži, kde patřila mezi deset nejproduktivnějších hráček ligy. 


TOP 10 kategorie hvězda sezony 2019/2020

4. Ratajová Denisa (Pixbo Wallenstam IBK / SWE)
5. Jiráková Nela (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
6. Mlejnková Michaela (FBC ČPP Ostrava)
7. Chudá Eliška (Ivanti Tigers Jižní Město)
8. Christianová Jana (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
9. Kubečková Michaela (1. SC TEMPISH Vítkovice)
10. Bočanová Adéla (FbŠ Bohemians)

O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí, vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje anketa také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Superligy florbalu a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek