​​

O TITUL MISTRA ČESKÉ REPUBLIKY STARŠÍCH ŽÁKŮ 2019 SI TO ROZDAJÍ VÍTKOVICE S TATRANEM!

5. 5. 2019

Po zápasech o umístění (o 9. a 11. místo) nabídl nedělní program MČR starších žáků dvě semifinálová utkání. Již nyní je tedy jasné, že florbalisté pražského FAT PIPE FLORBAL CHODOV neobhájí své prvenství z předešlých dvou let a turnaj pozná nového mistra. Zvednou trofej nad hlavu Vítkovice, nebo bude šťastnější pražský Tatran?

Florbalisté Vítkovic své semifinále zvládli bravurně, když porazily Hradec Králové 6:2. Východočeši vstřelil své 2 branky až v poslední třetině, když prohrávali 0:6. Ostravský celek táhla opět první lajna, třikrát přesně mířil Adam Palčinský, Adam Zubek dvakrát nahrával a Martin Gattnar vše jistil jednou přesnou ranou. Vítkovice tak celým MČR proplouvají jednoznačnými výhrami, uvidíme, jak si poradí s Tatranem Střešovice.

Právě střešovický Tatran porazil v pražském derby Florbal Chodov. Tento duel nabídl jednoznačně nejlepší podívanou celého finálového turnaje. Od začátku až do konce to byla přetahovaná, která byla podpořena úžasnými fanoušky. Bylo to semifinále se vším všudy, které se rozhodlo až v prodloužení. Hrdinou Tatranu se stal dvougólový střelec Hugo Konečný, který rozhodl o výhře 7:6.

1. SC TEMPISH VÍTKOVICE - FBC HRADEC KRÁLOVÉ A 6:2

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - TATRAN STŘEŠOVICE 6:7p

Finále a bitva o titul mistra České republiky žáků 2019 vypukne v 16:20 hodin.

Ještě předtím od 15:20 si to spolu rozdá o bronz Hradec Králové a Florbal Chodov.