​​​​

OBA CELKY VYHRÁLY NA PŮDĚ SOUPEŘE. BRNO V NÁJEZDECH, PLZEŇ V PRODLOUŽENÍ

9. 4. 2018

Boj o extraligu vrcholí. Nejvyšší ženská florbalová soutěž však stále ještě nezná nového účastníka pro příští sezónu. Finálová série hraná n dva vítězné mezi Plzní a Brnem je po dvou zápasech vyrovnaná 1:1 na zápasy. Bulldogs ukořistili první bod na půdě soupeře v nájezdech. Západočešky však poté vrátily úder o den později v prodloužení. O postupujícím se rozhodne až v posledním možném duelu v Plzni.

Ve finále se moc gólů neočekává, naopak k vidění je spíše taktická bitva. Přesně tak tomu bylo i v souboji o extraligu mezi Plzní a Brnem. Oba prvoligoví finalisté nepouštěli soupeře do velkých šancí a vycházely ze zajištěné obrany. Když se podařilo jednomu skórovat, druhý se rychle dotáhl. Na úvodní trefu domácích z konce první třetiny dokázala odpovědět za 39 sekund Koláčková. Když se v polovině zápasu dostalo do vedení Brno, tak jim vydrželo pouhých 45 vteřin, než srovnala Košťálová.

Nejnebezpečnější šanci si oba celky schovaly do prodloužení, ale ani jednomu se nepodařilo rozhodnout. Na řadu tak musely přijít nájezdy, v nichž připsala první bod Brnu až v sedmé sérii Domonkosová. „Strašlivě urputný zápas plný osobních soubojů a nasazení na obou stranách. Nájezdy jsou loterie, tentokrát jsme byli šťastnější,“ komentoval výhru v dovednostní soutěži brněnský trenér Škubal.

V podobném duchu se neslo i druhé finále v Brně. Tentokrát už se muselo vylučovat a hned první přesilovku domácí využili, když se v početní výhodě trefila Žáková. Ani v tomto případě nevydrželo vedení moc dlouho. Ihned po přestávce vyrovnala Šnebergová a oba týmy byly na tom opět stejně. V dalším průběhu zápasu nedokázal ani jeden z nich využít přesilovku a i ve druhém finále se muselo do prodloužení, které tentokrát trvalo pouze šest a půl minuty.

Štěrbová nedokázala udělat kličku na půlce, přišla o míček, kterého se ujala plzeňská Mašková, jež svou individuální akci zakončila. Postarala se tak o to, že se finálová série vrátí zpět na západ Čech, kde se definitivně rozhodne o postupujícím do Extraligy žen pro sezónu 2018/2019. „Opět finálový zápas s vysokou kvalitou z obou stran a s nečitelným koncem. Dnes rozhodla vůle našich děvčat odvrátit konec play off,“ řekl plzeňský kouč Procházka. Třetí duel mezi Plzní a Brnem se odehraje v pátek třináctého od 19 hodin.