{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OBHÁJÍ CURNEY TITUL MVP SUPERLIGY?

Obrázek ke článku
26. 5. 2020

Loňskou pozici nejužitečnějšího hráče superligy obhajuje mladoboleslavská opora a nejproduktivnější hráč soutěže Jiří Curney. Z trůnu se ho pokusí sesadit dvojice juniorských mistrů světa Jakub Boček z Black Angels a Filip Forman z Bohemians.

Finalisté kategorie MVP superligy florbalu sezony 2019/2020

•    Jakub Boček (Black Angels)
•    Jiří Curney (Florbal MB)
•    Filip Forman (FbŠ Bohemians)

Jakub Boček z pražských Black Angels vletěl na superligovou scénu jako kometa. Ještě předtím si však stihl střihnout se svým týmem postup do nejvyšší soutěže a následně byl součástí zlatého tažení národního týmu juniorů v Kanadě. Jako nováček v superlize se umístil na druhém místě kanadského bodování hned za Jiřím Curneyem. V průběhu sezony také debutoval v reprezentaci mužů na kvalifikaci v Lotyšsku.

Curney se uchází již o pátý triumf v této anketě. Za posledních pět let jej porazil pouze Lukáš Hájek z Vítkovic v roce 2018, i tak byla opora Mladé Boleslavi na druhém místě. Jeho vyzyvatelé to budou mít opravdu náročné. Curney opanoval kanadské bodování nejvyšší mužské soutěže a významnou měrou se podílel na prvním místě Boleslavi v tabulce po zákadní části. 

Filip Forman, podobně jako Jakub Boček, je juniorským mistrem světa, navíc člen All Star Teamu turnaje. V uplynulé sezoně měl výrazný podíl na vzestupu a umístění svých Bohemians na pátém místě tabulky nejvyšší soutěže. Sám skončil na šesté příčce kanadského bodování ligy.


Top 10 kategorie MVP superligy florbalu sezony 2019/2020

Na čtvrtém místě skončila někdejší opora Vítkovic a nový spoluhráč Matěje Jendrišáka v Linköpingu.

Pátá příčka patří kapitánovi Mladé Boleslavi Janu Natovovi, kterému jen těsně unikla elitní desítka kanadského bodování superligy.

Mladá Boleslav má v TOP 10 hned čtverné zastoupení. Kromě Curneyho s Natovem jsou v ní ještě Patrik Suchánek a Milan Tomašík. Vítkovické zastoupení v podobě Rýpara doplňuje Lukáš Hájek, Chodov zastupuje Tomáš Sýkora a Tatran Filip Langer.

4. Josef Rýpar (1. SC TEMPISH Vítkovice)
5. Jan Natov (Technology Florbal MB)
6. Lukáš Hájek (1. SC TEMPISH Vítkovice)
7. Tomáš Sýkora (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
8. Filip Langer (Tatran Teka Střešovice)
9. Patrik Suchánek (Technology Florbal MB)
10. Milan Tomašík (Technology Florbal MB)
11. Vávra Marek (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
12. Maxa Daniel (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
13. Krajcigr Radek (FBC 4CLEAN Česká Lípa)
14. Hubálek Jakub (1. SC TEMPISH Vítkovice)
15. Kopecký Jakub (FBC Liberec)
16. Bauer Lukáš (Technology Florbal MB)
17. Besta Jiří (1. SC TEMPISH Vítkovice)
      Mikeš Ondřej (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
19. Buršík Jakub (FbŠ Bohemians)
20. Šebesta Jan (1. SC TEMPISH Vítkovice)
      Tokoš Martin (Technology Florbal MB)


O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí, vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje anketa také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Superligy florbalu a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek