{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OBHÁJÍ PAVEL BRUS OCENĚNÍ PRO NEJLEPŠÍHO TRENÉRA V MUŽSKÉ KATEGORII?

Obrázek ke článku
18. 5. 2020

Rozklíčování prvenství v kategorii Trenér/ka mužů 2019/2020 je otázkou pouhých dní. Po roce mezi finalisty nechybí ani Pavel Brus, který by mohl získat pomyslný zlatý hattrick. Do finálové trojky se probojoval také vítěz společné trenérské kategorie ze sezony 2013/2014 Michal Jedlička a nováček v pozici trenéra Petr Novotný.

Finalisté kategorie Trenér/ka mužů sezony 2019/2020
  • Pavel Brus (1. SC Vítkovice)
  • Michal Jedlička (FbŠ Bohemians)
  • Petr Novotný (Florbal MB)

Pavel Brus se po ukončení hráčské kariéry přesunul na trenérskou lavici vítkovického A-týmu. Zpočátku své praxe se pohyboval mezi druhým až čtvrtým místem, poslední dvě ankety o nejlepšího trenéra mužů ovládl a blíží se k hattricku. V základní části uspěl se svými svěřenci u více než 80% utkání, avšak na záda mu dýchají další trenérské kapacity.

Technologové představili před sezonou nového trenéra, kterým se stal s bohatými hráčskými zkušenostmi Petr Novotný. Ten si tak od začátku sezony tvoří své trenérské portfolio, kdy s mladoboleslavským mužstvem prohrál pouze jeden z šestadvaceti duelů. Po půl roce slavili Mladoboleslavští zisk pohárové trofeje po dramatickém skalpu Bohemians.

Právě Bohemians vede poslední finalista letošní sezony. Výrazná osobnost českého florbalu, která pronikla i do trenérského štábu slovenské reprezentace. Michal Jedlička se do finálové trojice probojoval poprvé od svého triumfu v roce 2014, v mezidobí ale nikdy nekončil hůř než na pátém místě. V týmové perspektivě zelenobílí usilovali až do posledního střetnutí základní části o čtvrté místo, z nějž je vystrnadili rivalové ze Sparty s nimiž se potkali v nedohraném čtvrtfinále play-off.

TOP 10 KATEGORIE TRENÉR/KA MUŽŮ SEZONY 2019/2020

Mimo medailové pozice letos skončil sparťanský Ondřej Kašpárek, jenž se svým týmem míří stále výše. Pátá pozice patří trojici trenérů pražských týmů Milan Fridrich – Michal Kotlas – David Podhráský. Druhý jmenovaný vyměnil Chodov za trenérský post ve Vinohradech, kdy poprvé v historii pomohl klubu do play-off Superligy. Jediný český trenér v TOP 10 působící v zahraničí je Radek Sikora, asistent ve švýcarském Wileru, jemuž náleží osmá příčka. Kompletní desítku završuje Tomáš Janeček z Black Angels, nováčkem nejvyšší soutěže spolu s druhým sparťanským koučem Markem Vojtou.

4. Ondřej Kašpárek (AC Sparta Praha)

5. Milan Fridrich (Tatran Střešovice)

Michal Kotlas (TJ Sokol Královské Vinohrady)

David Podhráský (Florbal Chodov)

8. Radek Sikora (SW Wiler-Ersigen)

9. Tomáš Janeček (Black Angels)

Marek Vojta (AC Sparta Praha)

O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí, vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje anketa také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Superligy florbalu a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek