OBHAJOBA SE KONAT NEBUDE, CHODOV BOHEMIANS PŘETLAČIL. TAŽENÍ BRODU ZASTAVILY VÍTKOVICE

7. 5. 2017

Velké plzeňské finále se pomalu blíží. K tomu, aby mohlo odstartovat, je však potřeba znát jeho účastníky. O těch rozhodla dvě nesmírně vyrovnaná a kvalitní semifinále. V hale Lokomotiva se v pražském derby utkal Chodov s obhájci titulu z Bohemians. Po nich přišla na řadu bitva o Moravu, ve které Vítkovice vyzvaly Uherský Brod.

Úderem jedenácté hodiny odstartovalo ostře sledované semifinále mezi dvěma pražskými celky. Těžko byste hledali favorita duelu. „Klokani“ přijeli do Plzně jako obhájci prvenství z minulé sezóny, což přineslo pozitivum podobě důležitých zkušeností některých klíčových hráčů. Také dosavadním turnajovým průběhem procházeli zcela hladce. Oproti tomu Chodov ve skupině jednou prohrál a takovou suverenitou neoplýval. Jenže celosezonní výsledky z pražské soutěže hovořily jasně ve prospěch celku z Jižního Města.

V první třetině měli mírně navrch hráči Chodova. Byli aktivnější směrem dopředu, což dokázali přetavit ve vedoucí branku. O tu se postaral 33 sekund před úvodní sirénou Marek Matoušek. Od druhé části se herní průběh srovnal, chvílemi měli mírně navrch klokani. Ti soupeře dokázali přestřílet, což vedlo také ke srovnání skóre. Po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 2:2.

Rozhodnutí přinesla až závěrečná desetiminutovka. Její úvod vyšel famózně modro-bílým. Během minuty a půl odskočili soupeři na rozdíl dvou gólů. Přestože se Jedličkovým svěřencům ještě zhruba půl minuty před koncem podařilo snížit, na vyrovnání už to nestačilo. Chodovští hráči tak mohli jásat radostí. Právě vybojovali postup do finále a jednu jistotu už teď mají – z Plzně nepojedou domů s prázdnou.

Také druhá semifinálová bitva přinesla krásný florbal. Dosud suverénní Uherský Brod by se postupem do finále postaral o prvotřídní senzaci. Za tou kráčel od začátku a byl u toho kdo jiný než Martin Ležatka. Jenže soupeř zvučného jména ještě do konce třetiny srovnal. A pak už to byly favorizované Vítkovice, kdo udával rytmus zápasu. Během druhé desetiminutovky se dostaly do vedení a vypadalo to, že za postupem kráčí právě vyhlášená mládežnická líheň z Ostravy.

Jenže Brod to rozhodně nebalil. Zásluhou Ležatky v úplném začátku třetí periody dokázal srovnat a kousal stejně jako vlk v jeho znaku. Jenže Vítkovice po finále toužily víc. Nádhernou přestřelku rozhodla branka Michaely Kubečkové z čase 26:45. Tehdy se totiž Vítkovice dostaly do vedení, na nějž už Brod nedokázal zareagoval. Finálovou stvrzenku přidal dvě vteřiny před poslední sirénou ranou do prázdné brány Adam Gábor a určil tak podobu medailových duelů. Vítkovice se mohou radovat, na kluky ze Slovácka čeká bitva o bronz.