{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OBRANA ZÁKLAD ÚSPĚCHU? U BOLESLAVI ZATÍM ROZHODNĚ

Obrázek ke článku
10. 10. 2019

Mladá Boleslav vstoupila do nového ročníku pravou nohou. Po pěti odehraných kolech se nachází na prvním místě bez ztráty bodu a navíc se může pyšnit nejlepší obranou z celé Superligy – nejnižším počtem obdržených branek a nejlepší úspěšností zákroků Lukáše Bauera.

Ani v jednom z pěti ligových utkání, které zatím Mladá Boleslav odehrála, neinkasovala více než tři branky. Postupně si na obraně Technologů vylámaly zuby jak Vinohrady, tak i Hattrick, Bohemians, Tatran a v posledním kole také Pardubice. V loňské sezóně měla Mladá Boleslav v základní části průměr 3,8 obdržených branek na jedno utkání. V aktuálním ročníku zatím svěřenci Petra Novotného drží úctyhodný průměr 2,4 obdržených gólů na jeden zápas.

Obrana Mladé Boleslavi byla před letošní sezónou vyztužená o posilu ze Švédska. Po šesti letech ve Skandinávii se do Česka vrátil vítkovický odchovanec Patrik Suchánek, který má zkušeností na rozdávání. Technologové můžou být spokojeni také se svou brankářskou dvojicí. Reprezentačnímu gólmanovi Lukáši Bauerovi kryje záda mladý talent Petr Musil. První jmenovaný navíc aktuálně vládne gólmanským statistikám.

„Kluci hrají poctivě dozadu“

Reprezentační gólman Lukáš Bauer si zatím nemůže stěžovat na fungující defenzívu svého týmu: „Musím říct, že zatím nám velmi dobře funguje obrana. Kluci hrají hodně poctivě dozadu a z toho pak chodíme do rychlých brejků. Oproti posledním sezónám máme taky hodně dobré bloky,“ komentuje mladoboleslavský brankář Lukáš Bauer.

S průměrem 2,3 obdržených branek na jedno utkání a s úspěšností zákroků 92,6 % se není čemu divit, že je Lukáš Bauer spokojený také se svými výkony. „Zatím je to kupodivu docela v pohodě. Příprava i začátek ligy mi vyšel poměrně dobře. Gólů obecně moc nedostáváme a myslím si, že je to spíše zásluha dobře fungující obrany. Na mně potom zbývají lehčí zákroky a těch těžkých zákroků zatím tolik nebylo, takže na tohle se kouká moc pěkně.“

Mohlo se na obraně Mladé Boleslavi podepsat také posílení v podobě Patrika Suchánka? „Patrik je zkušený obránce, dlouhodobý reprezentant. Hrál několik let ve Švédsku, takže má velmi dobré návyky a dokáže si obranu parádně dirigovat. Je radost s ním hrát. Nicméně odešel Jan Jelínek a Jan Řehoř, takže se to celkem pohnulo. Hodně hráčů nám taky pendluje mezi obranou a útokem, což je podle mě dost zajímavé sledovat,“ dodává Lukáš Bauer na závěr.

Obrázek