{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OCEŇUJEME PŘÁTELSKOST TRENÉRŮ A POTRÉNINKOVOU DISKUZI, REKAPITULOVALI V JIHLAVĚ

Obrázek ke článku
28. 1. 2019

Vesnice či města, malé kluby i hegemoni regionů. Florbalová Tour de Club je otevřena všem. Nejinak tomu bylo v tomto případě. Přesunula se do metropole Vysočiny, tedy do Jihlavy. Zdejší florbalový klub SK začínal čistě s ženskými kategoriemi. Postupně ale připojil i družstva chlapecká. A nechybí ani ti nejmenší, pro které byl připraven další ukázkový trénink. Zde je jeho rekapitulace v podání šéftrenéra Romana Komendy.

SK Jihlava se postupně rozrůstá. V chlapecké struktuře už tomuto klubu chybí jen junioři a přípravka. Ve srovnání s jinými oddíly, které se do projektu v minulosti přihlásily, se tak jedná o nezvykle velký celek. I ten ale mohl přivítat florbalové osobnosti ve své domovské hale v Jihlavě.

„Motivací pro přihlášení byla jednoznačně snaha obohatit trenérskou práci s mládeží v našem klubu a najít inspiraci pro další rozvoj dětí. A pak také příležitost získat zpětnou vazbu naší práce od zkušených trenérů,“ vysvětloval důvody pro přihlášení klubový šéftrenér.

Na Vysočinu dorazil jako hlavní trenér Michal Eisenkolb. Spolu s ním také metodik Jan Třískala. Hráčské barvy pak hájil sparťan Michal Kareš. A očividně jihlavské publikum i děti zaujali.

„Projekt hodnotíme velmi kladně. Dostali jsme jasnou, konstruktivní zpětnou vazbu, která navíc vyzněla velmi pozitivně. Navíc nás utvrdila, že nastavená cesta je ta správná,“ pochvaloval si.

Na své si přišli i přítomní trenéři. Byť řadu cvičení už z minulosti znali.

„Trenéři viděli svoje svěřence v plném tréninku pod jiným vedením. Po tréninku tak mohli rozebrat jednotlivé situace a konkrétní postřehy z trochu jiného úhlu pohledu, než jsou zvyklí. Pochvalovali si především zápal dětí do tréninku. Je ale pravdou, že protože se účastní i regionálních vzdělávacích seminářů, tak pro ně plno prvků bylo známých a již zapojovaných do tréninku.“

Celkově ale převažují především kladné ohlasy tréninku.

„Velkým přínosem je podle mě i samotná diskuze s trenéry, která probíhá na konci. Takových příležitostí je totiž jako šafránu a na seminářích na to obvykle nezbývá moc času. Příjemným bonusem pak bylo, že se vše odehrávalo v našem domácím prostředí,“ doplňoval hodnocení Komenda.

Na závěr jihlavský trenér ještě přidal námět, jak celý projekt posunout kupředu.

„Za sebe bych vytkl jednu drobnost. Jelikož na Tour přijeli stejní trenéři, kteří jezdí i na jednotlivé semináře, tak bychom příště uvítali zařazení ještě dalších cvičení, aby se neopakovala. Jinak se nám to ale celé moc líbilo,“ připojil postřeh.

Chybět nemůže ani vzkaz hlavnímu trenérovi na úplný konec rozhovoru.

„Michalův přístup z pozice hlavního trenéra bychom ocenili i u nás. Jeho otevřenost a „normálnost“ totiž pomohla uvolnit atmosféru. Ta byla příjemná jak pro děti, tak pro trenéry. Díky!“

Obrázek