{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OD ZAČÁTKU PRACUJEME S VYBRANÝMI HRÁČKAMI. NAŠÍM ÚKOLEM BYLO DOSTAT JE DÁL, SHODLY SE TRENÉRKY VÝCHODOČEŠEK

Obrázek ke článku
19. 5. 2019

Již pouze necelý týden zbývá do startu prvního z dívčích sezonních vrcholů. Do Ostravy pochopitelně dorazí také reprezentantky z východu Čech. Pardubický a Královéhradecký dvojkraj patří k těm florbalově menším. Na tom, aby v letošním roce mohl konkurovat velikánům, pracovala dvojice trenérek z města pohádek. Markéta Kosová a Gabriela Žůrková sázely na své vyvolené. S nimi vyrazí na velké finále.

V minulém roce se závěrečná akce konala v Plzni. Tentokrát se přesouvá do metropole Moravskoslezského kraje. Z Ostravy pochází i jedna z trenérek - Gabriela Žůrková. „Na turnaj se opravdu těšíme. Pro holky to bude konečně něco jiného. Věříme, že pořadatelsky to bude zařízeno dobře a my se budeme moct soustředit jen na zápasy. Důležité bude, aby si holky sedly jako celek a naladily se na pohodovou atmosféru. Snad si turnaj užijí ve všech směrech,“ komentovaly lodivodky aktuálně hájící barvy extraligového Jičína.

Pár důvodů, proč holky z východu Čech nepatří mezi favoritky, přiblížila i dvojice trenérek. „Počet tréninků není optimální, ale i s tím málem se snažíme holky připravit. Musím říct, že jsou poctivé a zodpovědně chodí na každou akci, což je super. S trenéry komunikace úplně neprobíhá. Kluby se zaměřují na své fungování, nikoli na výběry, což je pro nás velké minus,“ stěžovaly si.

Hlavní problém spatřují Žůrková s Kosovou právě v počtu tréninků. „Holky trápí nedostatky, na nichž teď nemůžeme adekvátně zapracovat. Je škoda, že je kvůli malému počtu jednotek nemůžeme odbourávat. Ale abychom nebyly jen kritické, tak velkým pozitivem je, že máme šikovné a snaživé holky, co na sobě chtějí pracovat.“

Jasno mají trenérky také v tom, co je pro ně sezonní prioritou. Mezi turnajem regionálních reprezentací a olympiádou dětí a mládeže však jejich volbu nehledejte. „Nepreferujeme ani jeden turnaj. Sestava na výběrech a olympiádě se lišit nebude. Zaměřily jsme se hned od začátku na zhruba dvacet pět holek. Daly jsme si za úkol, že tato děvčata posuneme během této sezony florbalově dál. Proto se většina z nich podívá na regionální výběry nebo pojedou na dětskou olympiádu.“

Tradiční poděkování na závěr nechybí ani v případě trenérek z východu Čech. „Určitě mě napadá, že musíme poděkovat rodičům. S nimi jsme nadmíru spokojené a jsme rády, že jsou ochotni holky vozit i v nepříznivých časech, kdy jsou v práci. Upřednostňují tak rozvoj holek před sebou. Toho si moc ceníme,“ zakončila dvojice florbalistek z pohádkového města. Nakolik bude jejich představení pohádkou, to se dozvědí florbaloví fanoušci již o nadcházejícím víkendu.

Další články

Žádné články k zobrazení

Obrázek