{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ODDÍLY MOHOU POČÍTAT S FINANČNÍ PODPOROU V PROGRAMECH PODPORY

Obrázek ke článku
1. 5. 2020

Výkonný výbor Českého florbalu opět projednával aktuální pandemickou situaci. Zabýval se nastavením sezony 2020/2021 a znovu řešil dopady situace na florbalové akce či na přípravu následující sezony. Ekonomické dopady na rozpočet Českého florbalu budou významné, přesto VV potvrdil, že ČF i pro další sezonu zachová finanční prostředky na podporu klubů.

VV schválil kroky, které mají pomoci klubům v současné situaci k co nejplynulejší přípravě následující sezony. Schvalování nyní proběhlo v návaznosti na chystané otevření přihlášek do nového ročníku, které se plánuje standardně na polovinu května. Florbalové kluby tak mohou současné kroky využít pro plánování své činnosti na sezonu 2020/2021.

Členové VV potvrdili spuštění programů podpory pro sezonu 2020/2021, kde i nadále bude v těchto programech pro oddíly alokováno plánovaných bezmála 20 milionů Kč. Přestože rozpočet roku 2020 bude vlivem současné situace výrazně ovlivněn, VV rozhodl, že v oblasti podpory oddílů nebudou provedeny úpravy. VV tak chce i nadále udržet podporu rozvoje klubů v nejvyšší možné míře.

Současně VV diskutoval otázku plateb (startovného, licence atd.) v uplynulé a příští sezóně. Shodl se, že nebude docházet k žádným změnám a schválil odložení plánovaného navýšení startovného v ligových soutěžích. Startovné bude tedy pro sezónu 2020/2021 zachováno v původní výši. Souběžně s tímto rozhodnutím byla schválena i nová možnost rozložení platby startovného na několik etap. O přesném principu budou oddíly informovány v následujících týdnech před spuštěním přihlášek.

Pozitivní zprávou je pro florbalové oddíly i to, že MŠMT potvrdilo, že všechny oddíly obdrží plánovanou dotaci v programu Můj klub v plné výši. Současně je v letošním roce výrazně rychlejší administrace programu a část oddílů má již finance na svých účtech.

Výkonný výbor řešil i uvolňování současných opatření a snahu, aby se florbalová činnost v oddílech mohla co nejdříve vrátit do běžného stavu. Podporou této snahy je i popis současných možností sportování a rady oddílům jak vykládat současná opatření – detailně uvádíme v článku zde.

​​

Obrázek