{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ODEŠEL JOSEF VOLF, PREZIDENT MLADÉ BOLESLAVI

Obrázek ke článku
3. 12. 2018

Český florbal v nedávné době zasáhla smutná zpráva. Po delší těžké nemoci zemřel prezident Technology Florbal Mladá Boleslav Josef Volf. Člověk, který stál za rozvojem boleslavského klubu a byl společně s generálním manažerem Tomášem Pacákem hnacím motorem vývoje klubu, jenž z party nadějných kluků vyrostl v elitní oddíl slavící na jaře první mistrovský titul.

Český florbal vyjadřuje upřímnou soustrast celé rodině, mladoboleslavskému klubu a všem přátelům. Odešel člověk, který svojí vášní a ambiciózností posouval florbal jak klubové úrovni, tak na úrovni celého sportu. Bojoval o podporu a rozvoj florbalu i v celostátním měřítku. O jeho přínosu a odkazu nejen pro boleslavský klub promluvil generální manažer a blízký přítel, Tomáš Pacák.

Tomáši, co pro váš klub Josef Volf znamenal?
Byl to první a jediný prezident našeho klubu. Všechno, co jsme dokázali, má jeho výrazný podpis. Pepa byl úspěšný byznysmen se spoustou kontaktů. Zajistil prostředky, bez kterých by náš růst nebyl možný. Společně jsme prožívali úspěchy i neúspěchy, vzájemně jsme si dodávali energii k tomu, abychom si odpracovali cestu až na vrchol. Měli jsme k sobě blízko, náš vztah nebyl jen o florbale a jeho smrt mě hodně zasáhla. Pepa zařídil lepší život mnoha lidem, nejen z florbalového prostředí. Tomu odpovídalo i to, kolik lidí se s ním přišlo rozloučit.

Vědělo se, že všechny zápasy pan Volf prožíval, jakou vášní pro něj florbal byl?
Pepa byl náruživým sportovcem, mimo jiné hrál fotbal za nedalekou Dobrovici a později se stal vrcholným funkcionářem klubu. Díky synovi Honzovi, našemu bývalému hráči, se pak dostal od fotbalu k florbalu. Zápasy pro něj byly společenskou událostí, sledoval je většinou s manželkou Evou, s přáteli. Měl rád vyhrávání, měl rád úspěch, byl na něj zvyklý. Vyžadoval kvalitu, nastavoval trend ve všem – ve sportovní úrovni, v organizaci, v prezentaci atd. Důležité pro něj byly vztahy s hráči, trenéry a všemi dalšími v klubu.

Jaký je dle Vašeho odkaz pana Volfa pro florbal jako sport?
Pepa byl ten, kterých ve florbale nebylo mnoho a stále moc není. Tedy úspěšný podnikatel, který si zamiloval florbal, přinášel do něj myšlenky, pohled a způsob práce, který nebyl hobby, ale profi. Člověk, který dal našemu klubu ohromné sebevědomí – dokázal se bavit s řediteli a majiteli velkých společností, s politiky, s představiteli dalších důležitých institucí tak, jak bychom to my ostatní nedokázali. Díky Pepovi jsme nyní sebevědomá organizace. Český florbal na klubové úrovni přesně takové lidi potřebuje. V Pepovi jsme měli v tomto velkou konkurenční výhodu.

Poslední rozloučení s panem Volfem proběhlo minulý týden v Mnichově Hradišti. Technology Florbal Mladá Boleslav vzdá hold svému zesnulému prezidentovi oficiálně při svém domácím superligovém utkání v neděli 16. prosince proti Vítkovicím.

​​

Obrázek