{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ODM 2017: PROFIL LIBERECKÉHO KRAJE

Obrázek ke článku
17. 6. 2017

Ani o víkendu nezahálíme, a tak vám dnes přinášíme další díl z našeho přehledu účastníků Olympiády dětí a mládeže. Dnes představíme nejsevernější cíp České republiky, Liberecký kraj.

Nominace Libereckého kraje

Program florbalového turnaje na ODM

Po Praze druhý územně nejmenší kraj, Liberecko má svou florbalovou identitu spojenou se sousedním Ústeckým krajem. Regionální soutěže hrají oba kraje dohromady, což ale vůbec neubírá na kvalitě samostatného libereckého výběru. Liberecký kraj má své zástupce i v nejvyšších českých florbalových soutěžích. Jak v ženské extralize, konkrétně Crazy girls FBC Liberec, tak v mužské Tipsport Superlize, kterým je FBC Liberec. A právě hráč Liberce, Radek Valeš je zároveň i trenérem výběru starších žáků, ze kterého se finální výběr na ODM částečně tvořil. A v lednovém rozhovoru hovořil o nemalých ambicích svého rodného kraje. „Za mě budou očekávání velká. Těším se na kluky, jak odehrají zápasy proti kvalitním soupeřům. Když odehrají výborné zápasy, budu spokojený, a to i kdyby se odvezlo nějaké "nepěkné" umístění,“ řekl tehdy Valeš. Florbalový talent se ovšem v Libereckém kraji rozdával na potkání, kromě ambiciózních dorostenců a žáků, je totiž také domovem mistryň. Dorostenky FBC Liberec letos ovládly, výhrou nad Vítkovicemi na nájezdy, play-off dorostenek.

Když přihlédneme k samotným výběrům, můžeme zde opět najít mnoho zajímavých jmen. Drtivou většinu výběru tvoří hráči výše zmiňovaného FBC Liberec. Mezi nimi i nejproduktivnější hráč týmu a 5. nejproduktivnější hráč celé soutěže, Martin Čermák. Pouze o 8 bodů pak za Čermákem zaostává jeho spoluhráč Vojtěch Wiener, který v této sezóně získal 68 kanadských bodů. Silnou trojici Liberce doplňuje Šimon Stránský, který nasbíral bodů 63. Pozornost na sebe bude poutat i Olvier Brodský, který v sezóně nastřílel 51 gólů. Přihrávky by mu měl servírovat Antonín Stárek, jeho spoluhráč z FBC PULLO TRADE Česká Lípa, který vedl týmové statistiky v počtu asistencí, celkově jich nasbíral 33.

I dorostenky a žákyně se budou chtít v Brně před diváky předvést, pomoci by jim v tom měla například Markéta Lenfeldová, hráčka FBC Liberec, jehož hráčky jsou ve výběru opět notně zastoupeny. Kromě Lenfeldové můžeme vzpomenout ještě na brankářku Alžbětu Hánovou, nebo na Lucii Želízkovou, která je autorkou vítězného nájezdu z play-off dorostenek. Svým nájezdem dokázala, že ve vypjatých situacích zachová chladnou hlavu, což je něco, co se rozhodně během ODM může hodit. Ve výběru Libereckého kraje se objeví i hráčky z Turnova, Adéla Kyselová a Kateřina Vlková. Turnov byl v základní části ligy dorostenek nejproduktivnějším týmem, uvidíme tedy, jestli si střeleckou formu hráčky přenesou i do krajské reprezentace. Budete se o tom moci přesvědčit sami, 25. června od 9:00, kdy svedou dívky své první utkání v hale Integrované střední školy automobilní Brno. Chlapci se představí už o hodinu dříve, a to ve dvojhale VUT CESA Brno.

​​

Obrázek