{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

OLOMOUCKÝ KRAJ SENZAČNĚ VE FINÁLE DÍVEK, CHLAPECKÉ FINÁLE DLE PAPÍROVÝCH PŘEDPOKLADŮ

Obrázek ke článku
26. 6. 2019

Olympiáda dětí a mládeže v Liberci spěje do finále. Diváci si mohou užít poslední zápasy o celkové umístěni. O složení jednotlivých dvojic se pod Ještědem rozhodovalo právě ve středu odpoledne.

První semifinále chlapců proti sobě svedlo hráče Libereckého a Moravskoslezského kraje. Borci, kteří na měli sever Čech rozhodně dál, začali zápas o finále ve velkém stylu a během chvíle vedli 4:0. Duel pak zkušeně dovedli až ke druhému vysokému vítězství dne, tentokráte 9:3. Bodově celou výhru řídil Martin Gattnar, který získal celkem šest bodů (4+2).

Druhé semifinále bylo o poznání napínavější. Středočeský kraj vyzval suverénní Prahu a v zápase se dostal do vedení. Vyrovnaný zápas rozetnul až ve druhém poločase Lukáš Kafka, který čtyřmi přesnými zásahy rozhodl o finálovém složení.

Zajímavou středu si v Liberci užili žáci Zlínského kraje. Ti i ve svém druhém utkání okusili nájezdovou loterii. Tentokráte ale proti kraji Vysočina uspěli a celkově zvítězili 6:5. Výhru dirigoval produktivní Martin Ležatka, který posbíral čtyři body (1+3) a proměnil rozhodující nájezd.

Poslední chlapecký zápas play off obstaral Karlovarský a Jihomoravský kraj. Karlovy Vary se opět vzepřely předzápasovým prognózám a soupeře přehrály v poměru 4:0. Zahrají si tedy zítra o sympatické páté místo právě se Zlínským krajem.

V prvním dívčím semifinále zvítězil přesvědčivým výkonem Středočeský kraj. O své výhře 5:1 nad Jihomoravským krajem však rozhodl slepenými góly v závěru druhého poločasu. Druhé semifinále přineslo senzaci v podobě vítězství Olomouckého kraje nad Prahou. Ve skupině si žačky z hlavního města poradily se svým semifinálovým soupeřem 4:0, v odvěte však zavedené pořádky neplatily. V semifinále se outsider svému soupeři vzepřel a po heroickému výkonu zvítězil 3:2. Pro Olomoucký kraj tak děvčata vybojovala historickou účast ve finále. 

V zápase poražených čtvrtfinalistek se nejdříve utkaly děvčata z Královéhradeckého a Plzeňského kraje. Nervy drásající duel nakonec skončil nejtěsnější výhrou 3:2 pro Plzeňský kraj. Jeho děvčata si ve čtvrtek zahrají o páté místo s Moravskoslezským krajem, který si v zápase poražených čtvrtfinalistů poradil s Ústeckým krajem v poměru 3:0. 

Další články

Žádné články k zobrazení

​​

Obrázek