{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OLOMOUCKÝ TEMPISH MORAVIAN CUP DÁL ROSTE – ZAHRANIČNÍ TÝMY, NOVÉ HALY I DALŠÍ KATEGORIE

Obrázek ke článku
16. 8. 2022

Poosmé se v srdci Hané – v atraktivním termínu 3. a 4. září 2022 – koná mezinárodní mládežnický florbalový turnaj. TEMPISH Moravian Cup si postupně od roku 2015 vybudoval silnou pozici. Coby poslední prověrka před ligovou sezonou pro chlapecké kategorie od juniorů až, letos nově, po přípravku je v oblibě mezi hráči i trenéry. Po několikaleté pauze způsobené koronavirovou epidemií se mohou mladí florbalisté opět těšit na zahraniční týmy. Tentokrát na střední Moravu nezavítají jen družstva z okolních států, ale rovněž z Pobaltí.

„Moravian Cup jsme původně založili jako domácí přípravu pro olomoucké dorostence a juniory před začátkem sezony. Tehdy žádná podobná alternativa nebyla. Z jednodenních turnajů na jediné hale se za ty roky stal kolos s necelou stovkou týmů, více než tisícovkou účastníků a velkou skupinou pořadatelů,“ vypráví příběh založení ředitel turnaje Lukáš Rubín.

Bývalý šéftrenér mužské sekce FBS Olomouc sice odešel před několika lety natrvalo na akademickou půdu do Liberce, nicméně turnaj ve spolupráci se současnými i bývalými hráči či trenéry místního klubu nadále organizuje. Hlavním pořadatelem už od tohoto roku oficiálně není největší florbalový oddíl Olomouckého kraje, ovšem symbióza mezi klubem a novým pořádajícím subjektem s názvem Moravian Cup, z. s. stále napevno pokračuje.

„Turnaj je pro nás stále skvělou možností pro přípravu mládežnických družstev mužské sekce, příležitostí k nalákání malých dětí k florbalu a také reklamou na olomoucký florbal celkově. První zářijový víkend jsou ulice vždy plné skupinek s toolbagy a florbalkami. Takřka každá větší hala ve městě patří v sobotu i neděli od rána až do večera florbalu. Synergie mezi námi a pořadateli je oboustranně výhodná,“ komentuje drobnou novinku Martin Reimer, prezident FBS Olomouc, který je i nadále součástí užšího pořadatelského kruhu.

Kromě této formalistické novinky bude pro účastníky důležitější, že i letos se podívají minimálně na jednu novou halu a poprvé pořadatele otevřou kategorii přípravek. „Po dvou předchozích ročnících, které byly kvůli koronaviru velkou pořadatelskou výzvou, se dočkáme snad klidnějšího roku. Díky menším restrikcím hrdě přivítáme i zahraniční týmy,“ navazuje Johan Čáp, zástupce ředitele. Kromě tradičních účastníků ze Slovenska či z Polska posílí totiž mezinárodní prestiž turnaje lotyšští FK Lekrings či FK Kurši.

Oblíbenost turnaje potvrzuje i fakt, že dva měsíce po otevření registrace už zbývá jen posledních pár volných míst. „Účastníci se i letos mohou těšit na zajímavý doprovodný program. Od zábavných aktivit po slevy u našich partnerů. Zde je na místě poděkovat i municipalitě, která i přes nepříznivou hospodářskou situaci a napjaté rozpočty naši akci i tentokrát finančně podpořila,“ uzavřel za organizátory Lukáš Rubín. TEMPISH Moravian Cup zaštítil, stejně jako loni, prezident Českého florbalu Daniel Novák.

Obrázek