OLYMP JASNĚ V ČELE. O DRUHÉ MÍSTO BUDE JEŠTĚ BOJ

5. 2. 2018

Vedoucí celek si připsal třinácté vítězství v řadě a upevnil si první místo. Olymp zvítězil na půdě Kutné Hory a na čele má náskok devíti bodů. Pomohla mu k tomu i nečekaná prohra Kolína, jenž neuspěl proti Prague Tigers. Ti se tak vrátili v 18. kole Divize B do teoretické hry o postup. Ze šesté pozice ztrácí na svého soupeře sedm bodů. Velké překvapení se poté odehrálo na Vinohradech.

Olymp prohrál naposledy 21. října se Texasem. Od té doby přenechal soupeřům jediný bod a připsal si dvanáct výher v řadě. Pro další odjel do Kutné Hory, kde měl sice rozpačitý start do zápasu, ale po druhé třetině již vedl 5:2 a mířil za třináctým vítězstvím. Domácí sice ještě zápas zdramatizovali, avšak Pražanům dodal klid Nesnídal a hosté zvítězili 6:4. Čtyři kola před koncem mají na čele devítibodový náskok a téměř jistý postup do play-up.

Boj o postup si výrazně zkomplikoval Kolín. Domácí Pitbulové nečekaně padli s Prague Tigers 1:4. Hosté se dostali do vedení a tím dostali soupeře pod tlak, čehož dokonale využili a výsledek si pohlídali. Pražané tak výrazně zamotali boj o druhé místo. „Na Kolín jsme byli po minulém zápase dokonale připraveni a ničím nás nepřekvapil. Hráli jsme přesně to, co bylo potřeba ke třem bodům,“ konstatoval na klubovém webu Tomáš Večeřa.

Další překvapení obstarala rezerva Bohemians, která zaskočila Vinohrady. Domácí SKV B sice vstřelil úvodní branku zápasu, vzápětí však musel dotahovat náskok soupeře, což se mu podařilo v závěrečné části. V 58. minutě si však přichystal rozhodující trefu hostující Plecháč a poslední tým divize bral nečekaně tři body. Výborný obrat se povedl Mladé Boleslavi, jež ještě deset minut před koncem prohrávala 0:3, a přesto dokázala srovnat a nakonec dokonat obrat v nájezdech. Díky vítězství se navíc přiblížila Kolínu na rozdíl jediného bodu.

Nejen boj o postup je zamotaný. Zapeklitá situace je i na opačné straně tabulky. Texaská krize v novém kalendářním roce se prohlubuje čtvrtá porážka v řadě přišla tentokrát v Benešově, kde hosté od začátku nestíhali a zaznamenali čestný úspěch až v závěru zápasu, aby zmírnili porážku na konečných 1:8. Pražany předstihla rezerva kladenských Kanonýrů, kteří v záchranářském souboji přetlačili béčko Startu 12:9 i díky pětibodovému Leipnerovi a vítězstvím za tři body se dostali právě před Texas.