​​

OPAVA SI PŘIPSALA DŮLEŽITÉ VÍTĚZSTVÍ NAD HAVLÍČKOVÝM BRODEM

13. 2. 2016

Dvacáté kolo Národní ligy – skupiny východ nabídlo hodně překvapivých výsledků. Torpedo zvládlo utkání v Bystřici, Petrovice doma padly s Gullivers, Klobouky porazili Frýdek-Místek, Žďár zvítězil nad Paskovem až v prodloužení, Kopřivnice porazila Slovan rozdílem třídy a v posledním duelu celého kola si Opava jednoduše poradila s třetím Havlíčkovým Brodem.

První sobotní utkání se odehrálo v Bystřici nad Perštejnem, kam zajížděl výběr Torpeda Havířov. Hosté přijeli do Bystřice pouze ve dvanácti lidech a už po polovině první třetiny prohrávali 0:2. Favorit z Havířova se ale rychle oklepal a nakonec svého soupeře porazil 10:5. Další utkání se odehrálo mezi Petrovicemi a Gullivers. Hosté měli utkání pod kontrolou od úvodního hvizdu sudího a po zásluze zvítězili 9:3. Brněnský tým tak odčinil minulou prohru právě s Petrovicemi. Čtyřmi kanadskými body se na výhře Sokolu podílel Jakub Mendrek.

Poměrně poklidné utkání se uskutečnilo v Čeladné, kde hraje své domácí zápasy Frýdek-Místek. Do Čeladné přicestovali florbalisté Klobouků, kteří potřebovali body jako sůl, neboť stále bojují o svou pozici v play-off. To se jim nakonec povedlo na výbornou. Frýdek-Místek podlehl 4:7 a i nadále tak zůstává na poslední pozici v tabulce. Více než vyrovnané střetnutí se odehrálo mezi Paskovem a Žďárem nad Sázavou. Minutu před koncem zápasu vstřelil rozdílovou branku Bonczek z Paskova, jenže o pár sekund později opět srovnal stav utkání Tlustoš a diváci se tak mohli těšit na prodloužení. To už ale po minutě a půl rozhodl Dvořák ze Žďáru, díky kterému si tak vezou Hippos domů o bod navíc.

Předposlední střetnutí mezi Kopřivnicí a havířovským Slovanem mělo více než jednoznačný průběh. Domácí florbalisté si trpělivou a poctivou hrou dokráčeli až k vítězství 9:1. Hattrick v utkání zaznamenal kopřivnický Jakub Kresta. Hodně překvapivý výsledek se zrodil v posledním zápase celého kola mezi Opavou a Havlíčkovým Brodem. Domácí předváděli hodně pohledný florbal a v celkovém zúčtování vyhráli 9:2. Opava si tak do tabulky připsala hodně cenné tři body, které budou hrát velkou roli v boji o play-off. Čtyřmi kanadskými body se v zápase prezentoval opavský Oldřich Sova.