{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OPAVA SI PŘIPSALA DŮLEŽITÉ VÍTĚZSTVÍ NAD HAVLÍČKOVÝM BRODEM

Obrázek ke článku
13. 2. 2016

Dvacáté kolo Národní ligy – skupiny východ nabídlo hodně překvapivých výsledků. Torpedo zvládlo utkání v Bystřici, Petrovice doma padly s Gullivers, Klobouky porazili Frýdek-Místek, Žďár zvítězil nad Paskovem až v prodloužení, Kopřivnice porazila Slovan rozdílem třídy a v posledním duelu celého kola si Opava jednoduše poradila s třetím Havlíčkovým Brodem.

První sobotní utkání se odehrálo v Bystřici nad Perštejnem, kam zajížděl výběr Torpeda Havířov. Hosté přijeli do Bystřice pouze ve dvanácti lidech a už po polovině první třetiny prohrávali 0:2. Favorit z Havířova se ale rychle oklepal a nakonec svého soupeře porazil 10:5. Další utkání se odehrálo mezi Petrovicemi a Gullivers. Hosté měli utkání pod kontrolou od úvodního hvizdu sudího a po zásluze zvítězili 9:3. Brněnský tým tak odčinil minulou prohru právě s Petrovicemi. Čtyřmi kanadskými body se na výhře Sokolu podílel Jakub Mendrek.

Poměrně poklidné utkání se uskutečnilo v Čeladné, kde hraje své domácí zápasy Frýdek-Místek. Do Čeladné přicestovali florbalisté Klobouků, kteří potřebovali body jako sůl, neboť stále bojují o svou pozici v play-off. To se jim nakonec povedlo na výbornou. Frýdek-Místek podlehl 4:7 a i nadále tak zůstává na poslední pozici v tabulce. Více než vyrovnané střetnutí se odehrálo mezi Paskovem a Žďárem nad Sázavou. Minutu před koncem zápasu vstřelil rozdílovou branku Bonczek z Paskova, jenže o pár sekund později opět srovnal stav utkání Tlustoš a diváci se tak mohli těšit na prodloužení. To už ale po minutě a půl rozhodl Dvořák ze Žďáru, díky kterému si tak vezou Hippos domů o bod navíc.

Předposlední střetnutí mezi Kopřivnicí a havířovským Slovanem mělo více než jednoznačný průběh. Domácí florbalisté si trpělivou a poctivou hrou dokráčeli až k vítězství 9:1. Hattrick v utkání zaznamenal kopřivnický Jakub Kresta. Hodně překvapivý výsledek se zrodil v posledním zápase celého kola mezi Opavou a Havlíčkovým Brodem. Domácí předváděli hodně pohledný florbal a v celkovém zúčtování vyhráli 9:2. Opava si tak do tabulky připsala hodně cenné tři body, které budou hrát velkou roli v boji o play-off. Čtyřmi kanadskými body se v zápase prezentoval opavský Oldřich Sova.

Výsledky dvacátého kola Národní ligy – skupiny východ:
ASK Bystřice n.P. - Florbal Torpedo Havířov 5:10 (2:3, 2:4, 1:3)
Z.F.K. Petrovice - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 3:9 (3:3, 0:4, 0:2)
FbC Frýdek-Místek - FbC Aligators Klobouky 4:7 (1:3, 1:2, 2:2)
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 8:9p (2:1, 2:4, 4:3, 0:1)
FBC Vikings Kopřivnice - TJ Slovan Havířov 9:1 (1:0, 1:0, 7:1)
S.K. P.E.M.A. Opava - Sokol Erupting Dragons H. Brod 9:2 (2:0, 3:0, 4:2)

Obrázek