{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

ORK VYHOVĚLA ODVOLÁNÍ, LANGER DO SUPERLIGY JIŽ V TÉTO SEZÓNĚ NENASTOUPÍ

Obrázek ke článku
9. 1. 2018

Odvolací a revizní komise Českého florbalu (ORK) vyhověla odvolání oddílu 1. SC Vítkovice proti usnesení Výkonného výboru o umožnění startu Filipa Langera v Tipsport Superlize. Zároveň dospěla k názoru, že krok VV byl veden dobrými úmysly a nebyla narušena regulérnost soutěže a hráč ani oddíl nemůže být nijak postihnut.  

Šestnáctiletý talent tak zatím zůstane u pěti startů v nejvyšší české soutěži se ziskem šesti bodů. Nastoupit do Superligy bude moci již bez výjimky v sezóně 2018/2019.

Z odůvodnění Výkonného výboru (VV) vyplývá, že start Filipa Langera o dvě kategorie výše umožnil na základě bodů 5.4 c,d Soutěžního řádu (SŘ). Odvolatel poukázal na bod 5.4a, který zmiňuje pouze regionální soutěže a proto dle jeho názoru VV neměl právo povolit start hráči o dvě kategorie výše v celostátních soutěžích.

Výklad VV, byl podpořen i právním stanoviskem firmy KŠD Legal, který konstatoval, že VV měl na podobné rozhodnutí právo. ORK měla jiný názor.

„V tomto případě stojí proti sobě dva výklady jednoho bodu soutěžního řádu. Za výklad SŘ je zodpovědný VV, ale ten musí být v souladu s faktickými věcmi v řádu napsanými a také v souladu s obecným chápáním daného bodu a duchu celého SŘ. To podle názoru ORK nebylo tentokrát zcela splněno. ORK bere celý bod 5.4 s jednotlivými podbody jako jeden celek, který upřesňuje postup při schválení startu hráče o dvě kategorie výše. To odpovídá duchu celého SŘ,“ konstatuje v odůvodnění rozhodnutí ORK.

Odvolací komise také dospěla k názoru, že rozhodnutím nebyla narušena regulérnost soutěže a usnesení VV bylo vedeno dobrými úmysly, které měly pomoci rozvoji florbalu a jednoho talentovaného hráče. Hráč ani oddíl nebude nijak herně ani finančně postihnut, jelikož v té době jednal podle platného usnesení VV.

Rozhodnutí ORK č. 03/2017-2018

Obrázek