{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

OSMIFINÁLOVÉ BOJE 1. LIGY ŽEN VRCHOLÍ

Obrázek ke článku
10. 3. 2020

Uplynulý víkend se odehrály první dva zápasy osmifinálového programu 1. ligy žen. Po nich je jasné, že kvarteto Mladá Boleslav, Rudý Dračice, Třinec a Hradec Králové se mohou radovat z postupu do čtvrtfinále. Zbylé čtyři série jsou po dvou zápasech vyrovnané a postupující budou muset určit rozhodující duely, které se odehrají 10. 3. – 11. 3.

Mladé Boleslavi se podařilo postoupit přes Chomutov, ale průběh obou utkání nebyl tak hladký, jak se možná předpokládalo. Chomutovská děvčata předvedla houževnaté výkony a byla více než vyrovnaným soupeřem, což odrážejí konečné výsledky 5:6 a 3:6.

Ještě o krok vyrovnanější byly souboje mezi Rudými Dračicemi a Plzní. První zápas vyhrály Dračice o jednu branku, ve druhém musely rozhodnout až nájezdy, ve kterých postup zajistila Klára Dokulilová.

O poznání jednoznačnější vývoj měly série Třinec – Jihlava a Hradec Králové – Rtyně v Podkrkonoší. První a druhý tým východní části neponechal nic náhodě a po výsledcích 8:1 a 9:1, respektive 14:3 a 10:0, si obě mužstva došla pro pohodlný postup.

V souboji pražských tygřic a Litvínova byl vždy úspěšný hostující celek. V sobotu si první bod za vítězství 8:3 odvezl Litvínov. Domácí odvetu pak nezvládl a prohrál 5:8. Vicemistryně západní části z Vinohrad porazily v prvním duelu Texasanky 4:2. Ty se do neděle oklepaly a porážku Vinohradům vrátily.

Díky čtyřem bodům Alexandry Hegingerové si první bod proti Vsetínu připsal Havířov. V neděli naopak excelovala vsetínská Tereza Goláňová, která pomohla třemi body k vítězství 4:3 v prodloužení, a vynucení si třetího zápasu. Své domácí zápasy zvládly Šitbořice (4:1) i Dobruška (7:6p), což znamená vyrovnanou sérii a taktéž nutnost třetího zápasu.


Osmifinále play-off

Florbalová akademie MB – Florbal Chomutov 2-0 (6:5, 6:3)

FBC Osiko Třinec – SK Jihlava 2:0 (8:1, 9:1)

TJ Sokol Královské Vinohrady – TEXAS LONGHORNS 1-1 (4:2, 5:7)

IBK Hradec Králové – Orel Rtyně v Podkrkonoší 2-0 (14:3, 10:0)

Prague Tigers Nehvizdy – SK BIVOJ LITVÍNOV 1-1 (3:8, 8:5)

Florbal Exelsior Havířov – Florbal Vsetín 1-1 (7:3, 3:4p)

Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn – FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 2-0 (4:3, 6:5pn)

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – FBC Dobruška 1-1 (4:1, 6:7p)

​​

Obrázek