​​​​

OSTRAVA PŘERUŠILA SÉRII PORÁŽEK, VINOHRADY SI VYŠLÁPLY NA VÍTKOVICE

12. 1. 2019

Program 19. kola Tipsport Superligy byl ve znamení velkého počtu branek. Ostrava přerušila sérii porážek výhrou nad Tatranem, k čemuž FBC pomohla i nová posila Aleš Zálesný. Výsledkově uspěly také Otrokovice, Bohemians, Sparta nebo Mladá Boleslav. Překvapení si pak nachystaly Královské Vinohrady, které zdolaly Vítkovice.

Páteční várka zápasů Tipsport Superligy začala v Ostravě, kam dorazil Tatran. Podle předzápasových odhadů se mělo jednat o vyrovnaný duel, nakonec ale skončil zcela jednoznačně. Ostrava během 15. minuty vstřelila první dvě branky a postupně si budovala náskok. Symbolickou trefu vsítil Tatran až v poslední minutě. V dresu domácího FBC se poprvé představila také nová akvizice Aleš Zálesný, jenž se nejprve zapsal do statistik dvouminutovým trestem a poté také brankou.

Poslední Znojmo vstoupilo do utkání v Otrokovicích rychlou brankou. Ve druhé třetině si vzalo vedení zpět na svou stranu, jenže ne na dlouho. Ve 34. minutě už byly ve vedení Otrokovice, které už si i přes snahu znojemského celku vedení pohlídalo. O postup do play-off bojují Panthers ze všech sil, důkazem toho je třetí výhra za sebou.

Velká přestřelka se strhla pod Ještědem, kde padlo celkem osmnáct branek. Také Bohemians jsou stejně jako Otrokovice na hraně postupu do vyřazovacích bojů, tři body za výhru proti Liberci jim tak přijdou velice vhod. Liberečtí prohráli první část zápasu 2:5, což se nakonec ukázalo jako klíčové. V polovině utkání se sice dotáhli na dostřel jedné branky, ale srovnat se jim nepovedlo a až do konce jen marně dotahovali náskok Bohemians, za něž vstřelil hattrick Matyáš Krebner.

Vysoký počet branek padal také v Kuřimi, kde Bulldogs odehráli výjezdní duel s lídrem tabulky. I přes dvě využité přesilovky Mladé Boleslavi srovnalo Brno ve 32. minutě na 4:4, jenže o čtyři minuty později už Jiří Curney zkompletoval hattrick a vrátil vedení na stranu hostů. Ti ve třetí části zvýraznili svou výhru pěti góly, a tak Brno prohrálo potřetí v řadě.

Velké překvapení se zrodilo v utkání na Vinohradech, odkud odjely s prázdnou Vítkovice. Hosté po šesti minutách otevřeli skóre zápasu, Sokol ale ještě do konce třetiny srovnal a jeho hlavní chvíle přišla v polovině utkání. To se totiž v rozmezí 26. až 32. minuty dostal do tříbrankového vedení, což se ukázalo jako klíčové. Ve 47. minutě Vítkovice snižovaly na rozdíl jedné trefy, další obdrženou branku už ale domácí brankář Mazák nedopustil. Královské Vinohrady v závěru nejprve ustály oslabení, poté neproměnily trestné střílení a necelé čtyři minuty před koncem pečetil jejich výhru třetí brankou v utkání Petr Hartman.

Závěr kola obstarala mužstva Pardubic a pražské Sparty. Hosté naskočili do hry o něco lépe a ujali se mírného náskoku. Situaci potom kontrolovali také ve druhé třetině, kdy odskočili Sokolu už na šest gólů. Pražané nakonec uspěli drtivým skóre 12:5 a vrátili se na druhé místo tabulky. Největší zásluhu na vítězství měl Marek Zouzal se třemi trefami a čtyřmi asistencemi.