{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OSTRAVA SENZAČNĚ VZDOROVALA FALUNU! DAŘILO SE I TIGERS

Obrázek ke článku
10. 8. 2017

Florbalová veřejnost má za sebou první den Czech Openu, v němž padlo plno zajímavých výsledků. Po odehrání dvou utkání se týmy odebraly ze sportovních hal, aby nabraly síly na závěrečný duel své skupiny. A jak to dnes vše vypadalo?

Sotva se přehouply hodiny přes jedenáctou dopolední, zazněly úvodní hvizdy rozhodčích na několika dějištích. První větší zářez si připsali florbalisté Bohemians, jejichž produktivita byla lepší, než soupeřů z Vítkovic. Ti si alespoň napravili chuť proti Könizu, za který si připsal asistenci Patrik Dóža. Aktuálního mistra České republiky skolila sestava ostravského FBC, jenž nesložilo zbraně při ztrátě jednoho gólu a během minuty se ocitlo ve vedení. Klopýtnutí zaznamenala Mladá Boleslav, která se musela spokojit s remízovým skóre proti brněnským Bulldogs. Na pozoru se musel mít také Falun! Švédskému šampionovi přidělal vrásky na čele výkon svěřenců Martina Smetáka. Ostrava držela nadějný výsledek 5:5, jenže trefy Enströma a Halléna přisoudily vítězství severskému celku.

O zeleno-bílé družině Michala Jedličky pár slov padlo. Bohemians ale vytěžili ze čtvrtečního dne maximální počet bodů, když dalšími pěti góly nedali šanci Höllviken. Účastník Svenska Superligan tak dnes nezískal ani bod – za dva zápasy stihl vstřelit pouze čtyři branky.

Mezi ženami vévodí Vítkovice a Tigers, k nimž si jednu výhru do tabulky připsaly hráčky Ostravy a Bohemians. Ze zahraničních týmů se nejlépe daří Pixbu, Malmö a finskému EräViikingit. Své první trefy dokonce zaznamenaly slovenské posily oblékající dres FBC Ostrava, když Kristýna Hudáková vstřelila proti Bohemians hattrick. Její sestra se podílela na tříbodovém zisku jedním gólem. Pouhou remízu uhrál Chodov s juniorkami České republiky do devatenácti let, druhé střetnutí proti PSS totiž pražské florbalistky neskórovaly.

Obrázek