OSTRAVA SI PORADILA V TV UTKÁNÍ S OTROKOVICEMI

17. 2. 2020

V dohrávce 24. kola Superligy se před televizními kamerami střetly Otrokovice s Ostravou. V důležitém souboji, kdy oba týmy bojují o účast v play-off, se radovali domácí florbalisté Ostravy. Již během první třetiny si vybudovali náskok a nakonec si dokráčeli pro vysoké vítězství 10:4, které je přibližuje na tři body k osmé pozici.

10 : 4
5:11:24:1 -:-
Branky: 3. Jiří Bauer, 10. Panu Kotilainen, 11. Wojciech Malajka, 12. Matyáš Šindler, 16. Panu Kotilainen, 33. Wojciech Malajka, 42. Michal Sládek, 48. Dominik Klimscha, 49. Dominik Klimscha, 58. Jan Daniš - 19. Ladislav Gál, 31. Jakub Haša, 33. Matěj Kostka, 43. František Vykopal

Do utkání v ČPP Aréně vstoupili mnohem lépe domácí florbalisté, kteří se ujali vedení hned ve 3. minutě zásluhou obránce Jiřího Bauera. A to nebylo od ostravských hráčů zdaleka vše. Během následujících minut ukázali soupeři vysokou produktivitu, když se dokázali prosadit i Panu Kotilainen, Wojciech Malajka a Matyáš Šindler. Ani Pantheři nehráli bez šancí, ale nedařilo se jim překonat Štěpána Laju v ostravském brankovišti. Když navíc přišla první přesilová hra pro Ostravu, domácí si s ní dokázali poradit a Patu Kotilainen zaznamenal druhou trefu. Až poté konečně udeřili i Pantheři, v přesilové hře alespoň snížili na 1:5.

Druhá část přinesla také řadu gólových šancí, ale tentokát se na branku čekalo až do 11. minuty, kdy přišlo další snížení ze strany Pantherů. Jenže ostravští florbalisté si téměř ihned vzali zpět čtyřbrankové vedení, které jim ale také dlouho nevydrželo a otrokovický Matěj Kostka upravoval na 3:6. Na další přesný zásah si diváci museli počkat až do posledního dějství a ve druhé časti tedy byli úspěšnější hostující hráči.

Poslední třetina nabídla opět mnoho gólů, hned na úvod přinesl uklidnění Ostravě z proměněného trestného střílení Michal Sládek, po jehož brance vedli domácí znovu o čtyři branky. Pantheři dokázali zase snížit, ale gól Františka Vykopala byl posledním přesným zásahem hostujících hráčů, přestože Štěpán Laja musel předvést další těžké zákroky. Ostravští hráči navíc přidali dva slepené góly a dlouho to vypadlo na výhru 9:4. Definitivní těčka na utkání přišla tři minuty před koncem, když z úniku vsítil desátou branku ostravský kapitán Jan Daniš. Pantherům se nepodařilo prosadit ani při hře v šesti s brankářem Radovanem Michajlovičem na střídačce.

Ostrava si tedy připsala velmi důležité tři body a k osmé pozici, která zajišťuje účast v play-off, se přiblížila na tři body. Naopak otrokovičtí neprolomili sérii porážek z posledních duelů, přesto nadále drží šesté místo v tabulce.