{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OSTRAVA VYHRÁLA NAD PARDUBICEMI, BLACK ANGELS ZDOLALI VINOHRADY

Obrázek ke článku
14. 2. 2020

Sparta v souboji o třetí místo podlehla Chodovu velmi těsně, stejně jako Pardubice nestačily na Ostravu. Velmi důležité body posbírali Black Angels proti SKV a poměrem 6:4 zvítězili florbalisté České Lípy v Brně. Tatran, Boleslav a Vítkovice zaznemenaly dvouciferný počet vstřelených branek.

V UNYP ARENĚ začal městské derby lépe Chodov, který se dostal do vedení 3:0, avšak sparťané se dotáhli a nakonec bojovali o důležité body. Ke konci třetí třetiny vykřesal naději na srovnání proměněným trestným střílením Josef Juha, ale branka na 5:5 již nepadla. Ve střešovické Stodole viděli diváci lepší start Liberce. Hráči zpod Ještědu se ujali prvnotního náskoku, ale domácí jim nenechali nic zadarmo a postupně otáčeli vývoj klání na svou stranu, což znamenalo zisk tří bodů do tabulky a upevnění sedmé pozice.

Otrokovice proti Mladé Boleslavi neuspěly. Martin Tokoš s Danielem Šebkem se blýskli hattrickem a panterům se podařilo skórovat až za stavu 0:10. To se dvakrát trefil František Vykopal po přihrávce slovenského reprezentanta Ladislava Gála. Dramatická bitva se odehrála v Pardubicích, kde Sokoli usilovali o vítězství nad ostravským FBC. Panu Kotilainen poslal Ostravany do vedení už v šesté vteřině první třetiny a i když domácí muži třikrát vedli, tak padli 5:6. Na Děkance se radovali rytíři z Vítkovic. Třemi góly k tomu přispěl Lukáš Hájek a mladá naděje Ondřej Sidunov.

Deset přesných zásahů padlo v Praze a Brně. Black Angels odehráli skvělý duel proti Vinohradům, čímž se viditelně přiblížili jedenácté Ostravě a desátému Liberci. Hattrick odvracel třígólové manko, ale proti České Lípě zůstali vždy o gól pozadu. Definitivní tečku udělal ranou čtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou Petr Novotný.

Výsledky Superligy florbalu

ACEMA Sparta Praha - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:5
Tatran Teka Střešovice - FBC Liberec 10:3
Hu-Fa Panthers Otrokovice - Technology Florbal Boleslav 2:11
Sokoli Pardubice - FBC ČPP Ostrava 5:6
FbŠ Bohemians - 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:10
Black Angels - TJ Sokol Královské Vinohrady 6:4
FBŠ Hummel Hattrick Brno - FBC 4CLEAN Česká Lípa 4:6

Higlighty z utkání 23. kola si můžete pustit ZDE.

Obrázek