{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OSTRAVA ZABOJUJE O DRUHOU POZICI, HNED DVA ZÁPASY ODEHRAJE START98

Obrázek ke článku
8. 11. 2019

Kvůli reprezentační pauze budou o víkendu pokračovat pouze dvě elitní soutěže. V Extralize žen zkusí Ostrava poskočit na druhé místo, kde se stále drží s náskokem jednoho bodu hráčky Chodova. Mezi elitní čtverku týmů se chtějí dostat Bohemians v zápase proti Jičínu. Hned ke dvěma utkáním ve dvou dnech potom nastoupí prvoligový Start98.

V sobotu pojedou florbalistky Ostravy do Liberce, který je aktuálně na poslední pozici tabulky. Tým hostů má za cíl napravit prohru s Chodovem z minulého kola, zatímco Crazy girls se budou snažit získat první body v sezóně. Zároveň půjde o pikantní duel pro Michaelu Mlejnkovou, která před tímto ročníkem přestoupila do FBC právě ze severu Čech. Ke druhému souboji dne nastoupí dosud neporažené Vítkovice a houževnaté Panthers Praha.

Nedělní program Extraligy žen otevřou Bohemians s Jičínem. Domácí hráčky půjdou do zápasu jako favorit a pokusí se posunout na čtvrté místo, kde nyní figurují o skóre Ivanti Tigers. Na Chodov čekají doma Židenice, proti kterým potřebuje naplno bodovat, aby případně ohrozil Vítkovice na čele tabulky.

Důležitá bitva směrem k play-off se uskuteční na hřišti sedmého Tatranu Střešovice, kam přicestuje předposlední Olomouc. Speciální bude také pondělí, kdy se před kamerami ČT Sport utkají už v rámci jedenáctého kola Ostrava s Vítkovicemi.

Náročný program první ligy mužů absolvuje Start98, který stráví víkend v Havířově. V sobotu narazí na Slovan a o den později vyzve momentálního tabulkového souseda Exelsior. První příčku soutěže si mohou pojistit Karlovy Vary ve Znojmě, o prodloužení bodové série na čtyři utkání se pak pokusí České Budějovice venku proti Jaroměři. Do boje o druhé místo se chce zapojit Kladno, jež vyzve osmé Ústí.

Obrázek