{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​

OTROKOVICE MĚNÍ HLAVNÍHO TRENÉRA, KOUČOVAT MUŽE BUDE ŤOPEK

Obrázek ke článku
20. 1. 2021

Florbalový klub PANTHERS OTROKOVICE se s ohledem na dosavadní výsledky superligového mužstva Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE v aktuální sezoně rozhodl přistoupit ke změnám v realizačním týmu.

Na pozici hlavního trenéra mužstva počínaje středou 20. ledna končí Michal Kvapil. Ten vedl A-tým od ledna 2018, kdy z pozice asistenta nahradil odvolaného trenéra Karla Ševčíka. Vedení klubu se s Kvapilem dohodlo, že bude pokračovat na pozici asistenta trenéra namísto Miroslava Koníčka, který se bude nadále naplno věnovat činnostem šéftrenéra mládeže.

Kvapila na základě společného rozhodnutí vedení klubu nahradí na pozici hlavního trenéra Karel Ťopek, který dosud mimo funkci manažera klubu trénoval panterské juniory. Vedení klubu věří, že nový trenér dokáže tým pozvednout a pomoci mu k zachování superligové příslušnosti i pro nadcházející sezonu.

Mimo tyto změny se realizační tým také rozšíří. Asistentský tandem společně s Kvapilem bude nově tvořit Pavel Polakovič, bývalý florbalový brankář, který má zkušenosti s trénováním například z juniorského týmu Mladé Boleslavi či národní ligy mužů Athletics Praha a působil také v zahraničí ve Velké Británii, kde vedl juniorskou reprezentaci. V posledních letech působil v 1. FBC Trenčín.

„Ke změně realizačního týmu rozhodně nedošlo proto, že by si vedení klubu myslelo, že je Michal tím, kdo nese sám za současnou situaci zodpovědnost. Proto také zůstává součástí realizačního týmu. Mé dosazení do pozice hlavního trenéra jsme s ohledem na mé zkušenosti vyhodnotili jako logický krok. Uvědomuji si, že současná situace není dobrá. Stojíme na pokraji sestupu a mé znalosti mi nedovolily nechat tuto odpovědnost na někom jiném. Věřím, že mám kádru co předat. Cílem nás všech je záchrana superligy pro Otrokovice a Zlínský kraj,“ pronesl nový hlavní kouč Karel Ťopek.

Obrázek