{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

OTROKOVICE NA NEJVYŠŠÍ PŘÍČKY VE SKILL CONTESTU NEDOSÁHLY

Obrázek ke článku
14. 4. 2021

Jako sedmí v pořadí se v dovedností soutěži Livesport Superliga Skill Contest představili florbalisté Otrokovic. Poslední celek skončené základní části vyslal do boje Jana Hrtúse, Lukáš Petříka a Petra Koláčného.

Podobně jako v superlize, ani ve Skill Contestu se Otrokovičtí na nejvyšší příčky nepodívali. Získali ale zajímavou zkušenost s odlišným měřením sil, než na které jsou běžně zvyklí. „Je to pro nás příjemné zpestření v rámci tréninku. Určitě nějaké věci jako přesnost střelby zařazujeme do tréninku. Ale musím říct, že ta pomyslná tíha kamer na nás asi dosedla, a proto jsme neatakovali přední příčky,“ krčil rameny útočník Petřík.

Jak si otrokovičtí florbalisté počínali, se můžete podívat ZDE. V nadcházejícím díle seriálu, který bude na webu sport.cz opět ve středu 21. dubna, se představí vybraní florbalisté Vítkovic.

Skill Contestu se účastní všech 14 mužstev Livesport Superligy. Zástupci klubů soutěží ve třech disciplínách: střelbě na přesnost, slalomu a střelbě na cíl. Všechny úkoly prověří jejich dovednosti, které se mohou využít při utkáních. Například střelbu z dálky 30 metrů lze i podle samotných hráčů využít při střelbě do prázdné branky při soupeřově hře bez gólmana. Střelba na přesnost, jež byla pro střelce superligy kvůli malým otvorům v brance velmi obtížná, zase prověřila jejich jemnou motoriku s florbalovou holí. Dlouhý slalom, při kterém hráči uběhli 96 metrů, ukázal, jak jsou na tom s atletickou průpravou. 

„Díky generálnímu partnerovi se povedlo i v této nelehké době uskutečnit zajímavý projekt. Kluby a jejich hráči se mohou veřejnosti představit zase trošku jinak. Je skvělé, že se podařilo ve spolupráci s Livesportem a vstřícním přístupem klubů tento projekt uskutečnit,“ těší Romana Urbáře, ředitele marketingu a komunikace na Českém florbale.

Celá série dovednostních soutěží vyvrcholí velkým finále, ve kterém se utkají tři vítězové jednotlivých kategorií. Ve finálovém díle se všichni tři zúčastní zmiňovaných disciplín a nejlepší z nich se stane šampionem letošního ročníku soutěže Livesport Superliga Skill Contest. Na finálové video se můžete těšit na začátku června 2021.

Obrázek