{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OXDOG, ZNAČKA S ČESKÝMI KOŘENY

Obrázek ke článku
27. 4. 2020

Historie značky OXDOG nesahá tak daleko, jako u ostatních florbalových značek, málokdo však ví o jejích prvních krůčcích.

Psal se rok 2010, kdy se OXDOG narodil a nebylo tomu nikde jinde, než právě u nás v Čechách. Majitel firmy 20TEN SPORTS - Petr Pluhař nechal značku OXDOG zaregistrovat a se svým týmem začal pracovat na vývoji první kolekce. Těsně před spuštěním prodeje první kolekce 2011 byla s dalšími skandinávskými členy týmu, založena pobočka ve Švédsku. Tento Česko/Švédsko/Finský tým vyvinul během následujících let parádní kolekce, díky kterým OXDOG odstartoval jako raketa a během krátké doby se z něj stala značka známá po celém světě. Málokdo ví, že návrhy designů hokejek vznikaly v ČR pod taktovkou našeho grafika Martina Kratochvíla.

Po 5 úspěšných letech se česká strana rozhodla svůj podíl ve společnosti prodat. Nyní se tým kolem Petra Pluhaře realizuje ve společnosti EXE SPORT, která je hned pro několik států distributorem výrobků značek OXDOG, EXEL, které doplňuje vlastními výrobky pod značkou FZ FREEZ. Provozuje také mezinárodní multisportovní e-shop: www.exesport.net

Momentálně OXDOG patří mezi TOP 4 značky ve florbalu. Téměř každý florbalista zná jejich nejúspěšnější modely ULTRALIGHT, či HYPERLIGHT, které mají díky unikátní technologii HES ideální parametry co do lehkosti i odolnosti.

Obrázek