{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PANTHERS LIBEREC SE ČINILI. ZA VÍKEND NASTŘÍLELI 38 BRANEK

Obrázek ke článku
18. 12. 2017

V posledních utkáních roku 2017 nejvíce nadělali liberečtí Panthers. Loňský účastník Národní ligy si pořádně vychutnal své soupeře a dohromady jim nastříleli 38 gólů. Šestadvacet jich padlo do sítě Rokycan, o čtrnáct méně dostala Plzeň. Popředí tabulky se navíc zamotalo, poněvadž díky porážce Západočechů se na druhé místo posunula rezerva Ústí. ​

Libereckou vysokou výhru řídili především Neuman se Špakem, tedy duo, které respektovali v minulé sezóně i týmy v národní lize. Prvně jmenovaný nasbíral 14 kanadských bodů (8+6) a svého kolegu předčil o tři body (7+4). Pohoda vydržela Severočeši si přenesli herní pohodu i do utkání s Plzní. Ačkoliv s ní Panthers prohrávali už 3:6, ještě do konce druhé třetiny ale dokázali vyrovnat, což se ukázalo jako klíčové, neboť poslední periodu ovládli 6:1 a celkově zápas vyhráli 12:6.

Zaváhání Plzně využila rezerva Ústí, která rovněž nadělovala před Vánoci ve velkém. Nejprve porazila vysoko Louny na jejím hřišti i díky osmi bodům Nergla (4+4) a sedmibodového Nikoliče (6+1) a následně si dvouciferný počet branek odnesly i Lovosice. Díky dvěma plnohodnotným vítězstvím se Ústí posunulo na druhé místo.

Ani vedoucí celek z Děčína nezaváhal a v domácím prostředí si připsal dvě výhry nad týmy ze středu tabulky. Sokolov odjížděl domu s desítkou. Plzeňská florbalová škola sehrála vyrovnanější partii, ale i ona nakonec padla po prohře 5:8. Oba celky si následně spravily chuť proti Sokolu Koberovy, nad kterým vyhrály, i když Západočeši až po nájezdech.

Výsledky 12. kola

Děčín – Sokolov 10:6
Louny – Ústí B 4:17
Panthers Liberec – Rokycany 26:3
Sokol Koberovy – Florbalová škola Plzeň 3:4 po nájezdech
FBC Liberec B – FBŠ Slavia Plzeň 4:6

Výsledky 13. kola

Lovosice – Ústí B 6:12
Panthers Liberec – FBŠ Slavia Plzeň 12:8
Sokol Koberovy – Sokolov 1:8
FBC Liberec B – Rokycany 9:1
Louny – Teplice 4:9
Děčín – Florbalová škola Plzeň 8:5

Obrázek